Nors investuotojai palankiai įvertino „Volkswagen“ sprendimą atlikti jos bendrai valdomos gamyklos Sindziange (Kinija) auditą, kai kurie abejoja, kaip ji bus valdoma ir ar to pakanka, kad būtų pašalinta priverstinio darbo rizika tiekimo grandinėje.
Deka, Union Investment ir Dachverband Kritische Aktionaere (Skėtinė kritinių akcininkų organizacija) praėjusį mėnesį per metinį visuotinį susirinkimą paragino VW pavesti atlikti gamyklos Urumči mieste, Sindziange, kur ji surenka automobilius pardavimui, auditą. regione.
JT ir teisių grupės apskaičiavo, kad daugiau nei milijonas žmonių, daugiausia uigūrų ir kitų musulmonų mažumų, pastaraisiais metais buvo sulaikyti didžiulėje stovyklų sistemoje Sindziange ir naudojami mažai apmokamam ir prievartiniam darbui.
Kinija neigia bet kokius žmogaus teisių pažeidimus Vakarų regione.
„Volkswagen“ Kinijos vadovas lankėsi gamykloje anksčiau šiais metais ir teigė nematantis jokių priverstinio darbo požymių, tačiau kai kurie investuotojai pareikalavo išorės audito, o gegužę „Union Investment“ perspėjo „Volkswagen“, kad ji bus pašalinta iš tvarumo fondų, jei to nepadarys per laikotarpį. mėnesį.
Trečiadienį generalinis direktorius Oliveris Blume’as įsipareigojo šiais metais surengti nepriklausomą auditą, tačiau kol kas nežinoma, kas jį vykdys, kokio plataus masto jis bus ir kaip bus dalijamasi rezultatais.
„Volkswagen“ anksčiau teigė, kad jos bendros įmonės partneris gamykloje SAIC turės sutikti su auditu.
Blume’as teigė, kad abi bendrovės vykdo „vaisingus mainus“.
„Volkswagen“ atstovas spaudai ketvirtadienį atsisakė pasakyti, ar SAIC reikalavo sąlygų dėl audito.
„Šis auditas turi būti atliktas nedelsiant, kad „Volkswagen“ išliktų investuojantis“, – sakė Janne Werning iš Union Investment ir pridūrė, kad tai taip pat turi atlikti patikima įmonė, o rezultatais turi būti viešai pasidalijama.
Ingo Speichas, 20 geriausių „Volkswagen“ akcininkų „Deka“ tvarumo ir korporatyvinio valdymo vadovas, sprendimą tęsti auditą gyrė kaip „aiškų signalą siekiant skaidrumo“, tačiau sakė, kad auditą turi atlikti pripažinta įmonė.
Vis dėlto plataus masto susidorojimas su konsultavimo ir kruopštaus patikrinimo įmonėmis Kinijoje, kai kurios iš jų atsisako atlikti auditą Sindziange dėl to, kad ten labai sunku nustatyti patikimas ataskaitas, kelia klausimų, ar rezultatas bus patikimas, nurodė Svarbių akcininkų organizacija.
„Vokietijos eksporto kontrolės tarnybai reikia skubiai išsiaiškinti, ar, jos nuomone, tokios priemonės kaip išorės auditas yra tinkamos ir veiksmingos autoritarinėse valstybėse“, – sakė vienas iš direktorių Tilmanas Massa.
Ši tarnyba prižiūri ir įgyvendina šiais metais priimtus Vokietijos įstatymus, pagal kuriuos didesnės įmonės turi nustatyti deramo patikrinimo procedūras, kad būtų užkirstas kelias žmogaus teisių ir aplinkos pažeidimams savo pasaulinėse tiekimo grandinėse.
Auditas nesustabdys teisinės bylos, kurią automobilių gamintojui trečiadienį iškėlė Berlyne įsikūrusi teisių grupė ECCHR, kuri reikalauja daugiau įrodymų, kaip „Volkswagen“ seka priverstinio darbo riziką ne tik savo gamykloje, bet ir bet kuriuose tiekėjams ar subtiekėjams, turintiems ryšių. į Sindziangą.
„Nė vienas darbuotojas negali laisvai kalbėti, nesukeldamas pavojaus sau ir savo šeimai“, – sakė žmogaus teisių grupės Pasaulio uigūrų kongreso atstovas. „Turime rimtų abejonių, kaip „Volkswagen“ ketina atlikti nepriklausomą peržiūrą.