Kelionė automobiliu žiemą gali būti sudėtingas procesas. Ne kiekvienas gali investuoti daug pinigų į automobilį. Manau, kad sunkiausia vairuojant žiemą yra sekti kitus vairuotojus. Yra daug vairuotojų, kurie turi mažai arba visai neturi vairavimo žiemą patirties. Pateikiame 10 patarimų, kaip saugiai vairuoti žiemą.
1. Nenaudokite pastovaus greičio palaikymo
Nors pastovaus greičio palaikymo sistema yra labai patogi važiuojant didelius atstumus, nepalankiomis oro sąlygomis ją naudoti nėra protinga. Niekada nežinai, kada atsitrenksi į apledėjusį lopą arba įklimpsi į gilų sniegą ir nesuvaldysi savo transporto priemonės. Jei automobilyje yra įdiegta pastovaus greičio palaikymo sistema, jums bus daug sunkiau valdyti automobilį, jei atsidursite slidžioje kelio atkarpoje.
2. Palikite priekinius žibintus įjungtus net šviesiu paros metu.
Tai ypač svarbu jums, jei jūsų automobilis yra baltas arba šviesiai pilkas. Sunku pastebėti transporto priemonę niūriomis dienomis, jau nekalbant, kai jos susimaišo su apsnigta aplinka. Važiuojant su įjungtais žibintais degalų sąnaudos nepadidėja, tačiau taip bus saugiau. Kiti vairuotojai galės matyti jūsų automobilį, jei įjungti priekiniai žibintai.
3. Atsargiai stabdykite
Staigiai stabdydami galite nuslysti į griovį arba įvažiuoti į sniego pylimą. Atsargiai spauskite stabdžius, kol būsite tikri, kad turite pakankamai traukos, kad sustotumėte neslysdami. Nuleidžiu dujų pedalą, kai žinau, kad reikia greitai sustoti. Geriau palaipsniui didinti stabdžių pedalo spaudimą nei staigiai stabdyti.
4. Įsitikinkite, kad turite laiko saugiai sustoti.
Kaip parodė praktika, jojimas ant kažkieno uodegos bet kokiu atveju yra blogas sprendimas. Ši kai kurių žmonių naudojama vairavimo technika gali sukelti siaubingą avariją žiemą. Gerame kelyje sustoti prireiks kelių sekundžių, todėl įsitikinkite, kad turite daugiau vietos, ypač važiuojant sniegu. Tas pats pasakytina apie staigius posūkius.
5. Ypatingą dėmesį atkreipkite į kelio ženklus
Kai kurie keliai kartais uždaromi tose vietose, kur linkusios formuotis gilios sniego pusnys. Kai kuriuose didžiuosiuose miestuose yra ženklai, įspėjantys vairuotojus apie priekyje esantį pavojų, be to, dažniausiai bus nuvažiuojamas kelias.
6. Nukreipkite žvilgsnį į kelią
Slidžias kelio atkarpas sunku pastebėti. Kartais pastebėsite panašias įtartinai atrodančias kelio atkarpas. Jei pastebėsite ką nors ne taip, sulėtinkite greitį. Nereikia spausti stabdžių, bent jau atleiskite dujų pedalą. Vienintelis būdas pamatyti, kokie pavojai gali tykoti, yra nenukreipti akių į kelią. Niekada nežinai, kada gali nutikti nelaimė. Būkite budrūs.
7. Eikite maksimaliu patogiu greičiu
Jei greitkelyje vairuotojai nori mane praleisti, leidžiu jiems tai padaryti. Nematau reikalo pagreitinti ir prilygti jų greičiui, kai jie gali mane lengvai aplenkti. Jei važiuojate keliu, kuriame nėra pravažiavimo juostos, gali tekti pasitraukti, kad žmonės galėtų jus praleisti. Daug geriau tai daryti, nei važiuoti pakankamai greitai, kad visi kiti būtų patenkinti, kai tam tikru greičiu jaučiatės nepatogiai.
8. Lėtai pasukite
Esant sniegui, sukite lėtu greičiu. Sukant sumažėja ratų sukibimas su keliu ir padidėja galimybė nuslysti į griovį. Geriau sukti lėčiau ir būti saugiam, nei tikėtis geriausio.
9. Sankryžoje neruoškite posūkiui iš anksto.
Ne kartą teko matyti vaizdą, kur moteris, laukdama žalios rodyklės sankryžoje, vietoje pasuka vairą. Dėl to, atlikdami posūkio manevrą, rizikuojate sukurti avarinę situaciją kelyje.
10. Šlaitai kelyje
Didelė tikimybė, kad nepavyks įveikti kopimo į kalną, todėl verta šiek tiek paspartinti. Leisdamiesi slidžiu šlaitu, sulėtinkite greitį (niekada neišjunkite greičio!), o apačioje.
Stengiuosi vadovautis aukščiau pateiktais patarimais, taip pat stengiuosi praleisti sniego valytuvus. Net jei jie linkę svaidyti smėlį ir druską ant automobilio, man labiau patinka važiuoti už jų, o ne priekyje. Šie automobiliai gali važiuoti labai lėtai, bet bent jau jie yra geras kelias mano automobiliui!