Kuomet keičiasi metų laikai, tuomet keičiasi ir sezoninės padangos ant ratlankių. Visai nėra skirtumo nuo keičiamų padangų, ar tai būtų vasarinės padangos ar žieminės padangos, vis tiek svarbu galvoti apie jų tinkamą laikymą. Galbūt sugalvosite jas pasikeisti patys arba nuvežti specialistams, kurie permontuos padangas. Tačiau labai svarbu žinoti apie tinkamą laikymą, kad padangos išliktų kokybiškos. Kuomet padangos yra sandėliuojamos netinkamai, tuomet jos praranda savo svarbiausias savybes, o jų gyvenimo terminas sutrumpėja. Blogai sandėliuotoms padangoms, gali prireikti ir jas utilizuoti, nes nebetiks dalyvavimui eisme. Tačiau tinkamai sandėliuojant, jūs sutaupysite laiko, o padangos tarnaus jums ilgai.
Mūsų komandos patarimai: kaip teisingai laikyti padangas?
1. Gerai išvalykite padangas
Labai svarbu pašalinti po sezono likusius nešvarumus ant padangos. Tiesiog pasiimkite ploviklio, vandens ir padangų šepetį, su kuriuo nuvalyti visus nešvarumus. Jei padangos yra sumontuotos ant ratlankių, tuomet nepamirškite nuvalyti ir pačių ratlankių. Po išvalymo, būtinai pažiūrėkite ar padangos yra gerai išdžiūvusios.
2. Netepkite jokių priedų
Dažna problema, kad žmonės mėgsta užtepti blizgančios produkcijos ant ratlankių, kad jie atrodytų geriau. Padangų junginiai yra sukurti taip, kad būtų atsparūs ozono įtrūkimams ir kitiems aplinkos veiksniams. Tokie produktai gali trukdyti, o ne padėti pailginti jūsų padangų ilgaamžiškumą.
3. Sudėkite į maišus
Jums reikės susirasti 4 didelius ir sandarius maišus, į kuriuos galėsite įdėti po vieną padangą. Galite naudoti ir lapams skirtus maišus. Labai svarbu įsitikinti prieš dėjimą, kad ratlankis, padanga yra sausi ir nėra jokios drėgmės. Būtinai patikrinkite ir patį maišą ar jame nėra vandens lašelių arba drėgmės. Jei yra drėgmė, tuomet pašalinkite. Pasistenkite pašalinti kuo daugiau oro iš maišelio, o tai galite padaryti su savo dulkių siurbliu ir tuomet užklijuoti su lipnia juostele. Ši sandari aplinka sumažins alyvų išgaravimą iš gumos mišinių. Taip pat galimi specialūs padangų laikymo dėklai arba padangų krepšiai. Tai palengvina padangų gabenimą ir laikymą, be to, jose nėra nešvarumų ir dulkių. Tačiau jie nėra sandarūs. Jei norite jas naudoti, pirmiausia sudėkite padangas į maišelį, kaip nurodyta aukščiau, tada įdėkite jas į padangų krepšį.
4. Venkite UV spindulių
Retai kas pagalvoja, kad tiesioginiai saulės spinduliai ir UV spinduliai gali sugadinti gumą. Labai svarbu, kad ratlankiai būtų saugomi kuo toliau nuo tiesioginių saulės spindulių.
5. Išsirinkite tinkamą vietą
Jokiais būdais negalima laikyti padangų lauke, net naudojant ir apsaugines dangas. Pagalvokite apie kokią nors vėsią, sausą ir bent minimaliai vėdinamą vietą, bei nepamirškite, kad būtų apsaugota nuo saulės spindulių. Rūsiai yra tam puikiai tinkama vieta. Jei patalpoje yra koks nors šilumos šaltinis, tuomet padangos turėtų būti apsaugotos nuo to.
6. Laikykite toliau nuo cheminių medžiagų
Jūsų svarbiausia vengtina cheminė medžiaga: ozonas. Tai ypač kenkia padangoms. Elektriniai varikliai, kuriuose naudojami kontaktiniai šepečiai, gamina ozoną. Tai gali būti:
- Generatoriai
- Kompresoriai
- Krosnys
- Jungikliai
- Karterio siurbliai
- Centriniai dulkių siurbliai
Labai svarbu ir tai, kad jūsų padangų sandėliavimo vietoje nebūtų ir šių dalykų:
- Degalai
- Tirpikliai
- Tepalai
7. Kaip tinkamai laikyti padangas?
Jūs galite laikyti padangas net trijose, skirtingose pozicijose:
- Pastatykite jas vertikaliai.
- Sudėkite jas ant šonų.
- Pakabinkite jas ant kabliukų arba lentynų.
Rekomenduojama tiesiog pastatyti jas vertikaliai, nes taip sumažinsite padangų apkrovą. Jei padangos yra sumontuotos ant ratlankių, tuomet stenkitės jas sukrauti arba pakabinti ant specialių pakabinamų padangų stelažų arba kabliukų. Niekada nekabinkite nesumontuotų padangų, nes tai gali jas deformuoti ir sugadinti.