Milanas, Italija – vištiena ar kiaušinis? Dažnai tai yra požiūrio klausimas. Šiuo atveju 2023 m. „Dodge Hornet“ sukurtas remiantis 2024 m. „Alfa Romeo Tonale“ – jis netgi pagamintas Italijoje, tačiau būtent „Dodge“ pirmasis atkeliavo į Amerikos krantus. Siauriausia riba, tiesa, bet vis dėlto taip atsitiko. Tai leidžia Tonale (tariama „toe-nal-ay“, o ne „toe-nail“) išsiskirti aukščiausios kokybės nišą, viršijančią triukšmingą italų ir amerikiečių.
Kaip? Pradedantiesiems „Tonale“ galima įsigyti tik kaip įkraunamą hibridą Jungtinėse Valstijose. Tik Kanada ir Meksika gaus mažesnės galios, tik benziną, variantą. Iškraunama 285 arklio galių ir 347 svarų pėdų sukimo momentą, įkraunamą jėgos agregatą sudaro 1,3 litro turbokompresorinė keturių greičių ir šešių greičių automatinė transmisija priekyje ir 121 arklio galios elektrinis variklis ant galinės ašies. Tarp jų nėra fizinio ryšio, todėl dujinio variklio energija negali būti nukreipta atgal arba atvirkščiai.
Tai reiškia, kad „Tonale“ yra veiksmingai varomas galiniais ratais, kai veikia tik elektrinio režimo. Jis gali nuvažiuoti daugiau nei 30 mylių, jei 15,5 kilovatvalandžių akumuliatorius yra visiškai įkrautas, o tam reikia maždaug 2,5 valandos, kai nustatyta 2 lygio sąranka. Jei iš jėgos agregato neprašate daugiau, nei gali duoti akumuliatorius ir variklis, jis ims veikti tyloje be degimo. Paspaudę droselį, įjungsite dujinį variklį, nesvarbu, kokį hibridinį režimą įjungtumėte; daugiau apie tuos žemiau.
Standartinė Tonale komplektuojama su MacPherson statramsčio pakaba su dažnio selektyvaus slopinimo (FSD) amortizatoriais. Jie gali atrodyti kaip įmantrūs elektroniniai amortizatoriai, tačiau FSD amortizatoriai atlieka savo magiją be jokio skaitmeninio įsikišimo. Nors jie nėra tokie aštrūs kaip našumą reguliuojantys amortizatoriai ir nėra tokie patogūs kaip tie, kurie sukonstruoti taip, kad būtų užtikrintas geriausias važiavimas, jie siūlo tvirtą balansą, kuris yra daug pigesnis ar sudėtingesnis nei adaptyvioji sąranka, kuri standartinė yra aukščiausios klasės Veloce modelyje.
„Veloce“ prisitaikanti pakaba yra įtraukta į „Alfa“ „DNA“ važiavimo režimo pasirinkimo sistemą, sugriežtinama „Dynamic“ režimu ir atsitraukiama „Natural“ ir „Advanced Efficiency“. Kiti „Tonale“ sportiški priedai – prie vairo kolonėlės tvirtinami aliumininiai pavarų perjungikliai, aliuminio pedalai ir raudoni „Brembo“ apkabos su baltu „Alfa Romeo“ raštu – yra „High Performance Driving Package“ dalis, kuri yra neprivaloma vidutinės klasės „Sprint“ ir kepta. į Veloce.
Anksčiau paminėti hibridiniai režimai egzistuoja už DNR ratuko ribų. Be jau aprašyto tik EV režimo, taip pat yra automatinis „hibridinis“ ir du „e-Save“ režimai – vienas, kuris palaiko esamą įkrovimo būseną, o kitas, kuris aktyviai papildys akumuliatorių jums važiuojant. jei jums reikia tik EV režimo, kuris būtų pasiekiamas jūsų paskirties vietoje arba šalia jos.
Nors „Tonale“ yra labiau susijęs su „Hornet“, jos pagrindas yra dar senesnis. Jie dalijami su „Jeep Compass“ tarp kai kurių kitų mažų visureigių „Stellantis“ portfelyje. Kaip ir „Audi Q3“, „BMW X1“, „Mercedes-Benz GLA/GLB“ ir „Lexus NX“, „Tonale“ linksta į kūdikių prabangių krosoverių segmentą. Pačios „Alfa“ „Stelvio“ ir toliau išlieka kaip vėliavnešys didesnėje „kompaktiškoje“ klasėje, nors jo nėra kaip įkraunamas hibridas, nes yra tik „Volvo XC60“ ir „Audi Q5“. Nors Tonale pėdsakas gali būti nedidelis, PHEV jėgos agregatas daro jį nemenką – 4133 svarai prieš pasirinkimus.
Kol kas tai Hornet, tiesa? Tačiau labai neapsigaukite šiuo palyginimu. Juk „Alfa“ ir „Dodge“ tiesiogiai nekonkuruoja, o „Tonale“ nukreiptas ne į raumenų broliją, o į tūkstantmečio gerovės seserį. Šiaurės Amerikos vyriausiasis viceprezidentas Larry Dominique’as per mūsų instruktažą tai gana aiškiai pasakė: „Alfa“ myli savo entuziastingus klientus, tačiau ji negali išgyventi JAV, maitindama tik žmones, kurie atrodo kaip vidutinis Amerikos automobilių žurnalistas. Alfa nori moterų jaunas moterų — kurioms rūpi stilius ir išskirtinumas, o ne tai, kad Tonale trūksta Quadrifoglio modelio. Beje, nesitikėkite, kad tai pasikeis. Jei norite dobilų, pažiūrėkite į Stelvio.
Ir net jei „Dodge“ nugalėjo „Alfa“ rinkai, „Tonale“ buvo pirmasis pagal tobulinimą. Tai akivaizdu iš salono, kuris atrodo kaip „Alfa Romeo“ dalis. Laimei, vienintelė išimtis yra 10,25 colio Uconnect 5 informacinė ir pramogų sistema, kuri yra daug pranašesnė už „Alfa“ būdingą sistemą, kurią rasite „Stelvio“ ir „Giulia“. Jis pritaikytas Alfa dizaino estetikai, tačiau jos programinės įrangos dalys yra bendros su tuo, ką rasite Hornet ir įvairiuose džipuose, avinuose ir kt. Kartais nėra nieko blogo traukti iš dalių dėžės. Tada jis suporuojamas su 12,3 colio skaitmeniniu skydeliu, kuris atrodo kaip senovinis Alfa Romeo prietaisų skydelis. Sėdynės yra patogios ir atraminės, tačiau joms trūksta raminančių atramų, būdingų sportiniams Giulia kaušams.
Vertinant nominaliąja verte, „Alfa“ salonas yra pakankamai tinkamas automobiliui, kurio kaina prasideda nuo 45 000 USD, vengiant tiek subtilios „Lincoln Corsair“ pretenzijos, tiek stambaus „Lexus NX“ futurizmo. Vietoj to, „Tonale“ siūlo lanksčią, sportišką išvaizdą, kuri būtų tokia pat kaip gerai įrengtoje „Mazda“ – tai gerai. Kaip ir „Tonale“, „Lexus“ ir „Lincoln“ turi savo pagrindą su pigesniais įmonės broliais ir seserimis – „Lexus“ pastatu ant Toyota RAV4 ir „Lincoln“ ant „Ford Escape“. Iš visų trijų „Alfa“ transformacija yra mažiausiai visapusiška, tačiau iš tikrųjų tai yra kaltinimas, kaip mažai „Dodge“ pasikeitė skubėdamas užpildyti „Charger“ ir „Challenger“ dydžio skyles prekybos centruose tiesiogine prasme viskuo, ką tik galėjo pakliūti. Tai gerai; atrodo tiesiog gerai.
Ir tai taip pat labai gerai jaučiasi. „Tonale“ jėgos agregatas čia veda (taip sakant), yra daug tobulesnis nei „Lexus“ ar „Lincoln“. Mažas keturių puodų katilas yra maloniai nutildytas, palyginti su benzininiais varikliais, integruotais su bet kuriuo konkurentu, o Tonale jaučiasi darnesnis. Ir būtent šiuo metu galite lengvai atleisti už 2 tonas sveriantį savo svorį; įskiepis Lincoln ir Lexus yra atitinkamai 265 ir 340 svarų sunkesni. Tarp jų tik „Lexus“ tikrai pretenduoja į entuziastų pasirinkimą, taigi ir „F Sport“ paketas. Šiuo atveju „F“ geriausiu atveju reiškia „gerai“; tikrai ne „fantastiška“.
Tačiau nors NX 450h+ F Sport pasitenkina kompetencija, Tonale siekia įsitraukimo. Ir jis ten patenka. Iš Stellantis – Balocco Proving Ground išvykome maždaug valandą į vakarus nuo Milano į kaimą, kurio kitoje pusėje buvome tikri, kad yra tinkamų važiavimo kelių. Mes nenusivylėme. Šviežiai išklotos asfalto juostos guli ant kraštovaizdžio, tarsi jas būtų atsainiai išmestos pervargusi dievybė – iš esmės mažai kuo skiriasi nuo tos vietos, kur paragavome „Hornet“ Šiaurės Karolinoje, tačiau kartu svetima ir kviečianti. Palyginti leistini Italijos greičio apribojimai buvo puiki premija.
Kad ir kaip norėtų, Tonale negali nepaisyti fizikos. Tačiau tai leis jums susidoroti su jais, jei būsite šiek tiek godūs. Staigiame posūkyje nuokalnėje stipriai sugriebkite stabdžius, o galinė dalis atrodys taip, lyg ji pakils nuo dangos, o stabilumo kontrolė sujuda. Pritūpkite gale ir nusitaikykite taip, kaip norite, o procesas kartosis, nes galinis pritūpimas ir priekinė dalis krapštosi. Dvasia, be abejo, nori, bet kūnas turi savo apribojimų. Reikėjo atsidavimo, kad būtų pasiektas leistinas greičio apribojimas tarp kai kurių griežtesnių perjungimų, tačiau pastangos nebuvo varginančios. Šis dalykas yra smagus.
Taip pat reikėtų pažymėti, kad nors „Tonale“ tikrai bus galingiausias, kai jo baterija visiškai išsikrovusi, iš tikrųjų nėra tokio dalyko, kaip jį vairuoti „visiškai išeikvojus“. Hibridinė sistema visada išlaikys tam tikrą akumuliatoriaus įkrovos būseną. Mūsų šėlsmas per kalnus buvo atliktas naudojant „išsekusią“ bateriją, ir Tonale dėl to mažai nukentėjo. Maloniai patobulintas dujinis variklis leidžia paleisti akumuliatorių iki nuskurusio krašto daug lengviau nei konkurentų.
Dėl šios stiprybės, visų pirma, Tonale yra aukščiausios klasės įrašas. Tai nėra žiauru; Net ir pati agresyviausia adaptacinės sistemos nuostata puikiai tinka kasdienėms pareigoms. Tačiau jis nėra toks pat lankstus kaip „Lexus“ ar „Lincoln“. „Alfa“ interjeras tikrai sportiškesnis ir jaunatviškesnis nei bet kurio kito – tuo geriau pritraukti tuos panašiai sportiškus ir jaunatviškus pirkėjus, tiesa? Tačiau audringas Tonale charakteris gali patikti ne kiekvienam prabangos pirkėjui, o jo medžiagos griežtai neprilygsta konkurentų. Bet tai ne nauja istorija, ar ne? Paviršutiniškai Alfos pasiūlymas nėra labiau poliarizuojantis nei, pavyzdžiui, BMW; tik kieno kultūros klausimas je ne sais quois tau labiau tinka.
Bet kuriuo atveju galiu jums pasakyti štai ką: jei esate tarp 90 % „Tonale“ pirkėjų, planuojančių išsinuomoti nuomą, tai gana geras sandoris. Paprastai Tonale Sprint prasideda nuo 44 590 USD (su paskirties vieta); Įskaičiavus 7 500 USD federalinį elektromobilių kreditą, jūs gaunate tik 37 090 USD. Tai pigiau nei pakrautas Jeep Compass. Po velnių, tai mažesnė nei vidutinė naujos transporto priemonės sandorio kaina. Bet kaip atitinka Italijoje pagamintą Alfa? Infliacijos mažinimo įstatymo nuostatų spraga leidžia įmonėms pasinaudoti EV mokesčio kreditu, atleidžiant nuo komercinių transporto priemonių. Kad tai pavyktų, finansavimo įstaiga pareikalauja kredito ir perveda nuolaidą klientui.
„Ti“ kaina prasideda nuo 46 590 USD, o „Veloce“ – nuo 49 090 USD, ir abu turi teisę į tą patį mokesčių kreditą tol, kol nuomojate. Galbūt lygiai taip pat verta paminėti, kad PHEV jėgos agregatą atvėrus visai apdailai, „Tonale“ daugeliu tūkstančių dolerių lenkia Corsair ir NX, jau nekalbant apie Q5 ir XC60.
Be to, kaip tikriausiai galite atspėti iš siauro kainų skirtumo, „Tonale“ yra gana gerai įrengtas. Šildomos priekinės sėdynės ir vairas, belaidis išmaniojo telefono įkrovimas, visi skaitmeniniai prietaisai, integruota navigacija ir visas pagalbos vairuotojui komplektas yra standartiniai, nepaisant to, kad dažnai šiame segmente jie yra neprivalomi. tokios galimybės kaip ventiliuojamos odinės sėdynės ir aukščiausios kokybės garsas.
2024 m. „Alfa Romeo Tonale“ nenusileidžia nei elektrifikacijos, nei mažų prabangių visureigių erdvėse; esami konkurentai tai liudija. Bet prieinamumas tiek dar vienas įdomus įrašas ir dar vienas iš tinklo įkraunamas hibridas yra sveikintinas ir seniai laukiamas. Turėdama konkurencingą kainą ir patrauklų paketą, „Alfa“ neprašo mūsų per daug leistis į šią konkrečią galūnę. Pažiūrėkime, kas mano, kad į šį medį verta lipti.