BMW baterijų gamykla bus baigta anksčiau nei planuota, dėka vietos įmonių.

BMW baterijų gamykla bus baigta anksčiau nei planuota, dėka vietos įmonių.

Statybos su vietinėmis įmonėmis? Daugelio pramonės šakų požiūriu tai ilgą laiką buvo laikoma brangu ir sudėtingu procesu. Tačiau BMW šiuo metu įrodo priešingai. Statydama naują baterijų surinkimo gamyklą Irlbach-Straßkirchen mieste, ši kompanija atsisako globalių generalinių rangovų ir pasitelkia regioninius tiekėjus. Rezultatas stebina: statybos procesas vyksta ne tik efektyviai, bet ir sparčiau nei daugelio tarptautinių konkurentų atveju.

Vietinė tiekimo grandinė kaip greitintuvas

Sprendimas dirbti išimtinai su Vokietijos įmonėmis – dvi trečiosios iš jų yra iš Bavarijos – užtikrina ne tik trumpus atstumus, bet ir sklandų veiklos procesą. Užuot laukę mėnesių dėl tarptautinių logistikos problemų, BMW gali pasinaudoti gerai veikiama regionine infrastruktūra.

Trečdalis įmonių yra iš vos 100 kilometrų spindulio aplink gamyklą. Tai reiškia, kad statybų susitikimai vyksta asmeniškai, o pataisymai atliekami per kelias valandas, o ne dienas.

Tai, kas anksčiau buvo laikoma vietos trūkumu – kaimiška aplinka, dabar tampa privalumu: mažesnė priklausomybė nuo globalių tiekimo grandinių, mažiau kalbos ir laiko zonų problemų, mažiau koordinavimo kliūčių.

Strategijos pokytis su signaliniu efektu

BMW veiksmai primena grįžimą prie ištakų ir tarsi tylų iššūkį konkurentams. Azijos gamintojams, besipuikuojantiems agresyviomis kainų strategijomis ir greitu gamybos tempu, Bavarijos kompanija parodo, kad artumas taip pat gali būti konkurencinis pranašumas.

Kalbama ne tik apie statybos laiką, bet ir apie atsparumą. Vietinės partnerystės yra stabilesnės, lengviau kontroliuojamos ir leidžia greičiau reaguoti į pokyčius. Tiekimo grandinės sutrikimų, darbuotojų trūkumo ir geopolitinės įtampos akivaizdoje tai yra neįvertintas pranašumas.

Tvarumas per regionalumą

BMW galvoja regioniškai ne tik apie statybų planavimą, bet ir apie tvarumą. Derlingas dirvožemis nuo statybvietės nebuvo išvežtas, bet kruopščiai nuimtas ir panaudotas aplinkinių teritorijų rekultivacijai. Vietos gyventojai galėjo nemokamai pasiimti humusą iš savo sodui – nedidelis, tačiau simboliškas žingsnis link ekologinės atsakomybės.

Vietinė energijos naudojimo politika taip pat laikosi išteklių taupymo principo: gamybos salė aprūpinta saulės kolektoriais, o šilumos perteklius sugrąžinamas naudojant šilumos siurblius. Skirtingai nei tradicinėse surinkimo gamyklose, BMW visiškai atsisako vandens reikalaujančių procesų.

Modelis, priešingas globaliai konkurencijai

Kai Kinijos gamintojai, tokie kaip BYD, Vengrijoje stato savo gamyklas su tarptautiniu tiekėjų tinklu, BMW renkasi kitokį kelią. Szegede BYD vos pradėjo statybas, o BMW jau įrenginėja techninę įrangą Irlbach miestelyje.

Šis žemutinės Bavarijos projektas tampa pavyzdžiu strategijos, kuri siekia efektyvumo per paprastumą: mažesnė kompleksiškumas, mažesnė rizika – užtat daugiau greičio, kontrolės ir pripažinimo regione.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *