Fiat Brava hečbeko (1995–2002) apžvalga

Fiat Brava hečbeko (1995–2002) apžvalga

Fiat Brava penkiaduris hečbekas – viena iš tų itališkų mašinų, kurios savo laiku išsiskyrė drąsiu dizainu ir temperamentinga išvaizda. Pristatytas dešimtajame dešimtmetyje, šis modelis ne tik turėjo savitą stilių, bet ir siūlė įvairius gyvybingus variklius, kurie suteikė automobiliui charakterio.

Varikliai ir važiavimo savybės

Brava garsėjo ne tik išskirtiniu dizainu, bet ir savo motorių pasiūla. Net ir bazinis, 1,4 l benzininis variklis (vėliau pakeistas dar ekonomiškesniu 1,2 l modeliu), pasižymėjo pakankamu gyvybingumu kasdieniam vairavimui. Galingesni – 1,6 l ir 1,8 l benzininiai varikliai bei du 1,9 l dyzeliai – pasiūlo daugiau galios bei gerą pagreitėjimą, tačiau šie modeliai dar labiau atskleidžia važiuoklės ribotumus. Visgi, jei automobilį planuojate naudoti kasdien ramiai, net silpnesni varikliai jums tikrai tiks.

Važiuoklė laikoma vidutiniška – komforto trūksta, važiuojant nelygiu keliu galima jausti šiurkštumą, o valdymas kasdieniškas, be ypatingų sportinių savybių. Penkiaduris modelis dar šiek tiek praranda manevringumo, palyginti su trimis durelėmis, tačiau už tai siūlo daugiau praktiškumo ir vietos bagažinėje.

Salonas ir komfortas

Salone ir vairuotojo, ir keleivių vieta pritaikyta įvairaus ūgio žmonėms. Vietos pakanka tiek priekyje, tiek gale, o bagažinė yra talpi šeimos poreikiams. Įranga – vertingiausias Brava privalumas: dažniausiai sutinkamoje SX komplektacijoje rasite elektrinius langus priekyje, centrinį užraktą su distanciniu valdymu ir kokybiškai grojančią garso sistemą. Prabangesnės ELX ir HLX versijos pasiūlys odinius apmušalus, lydinio ratlankius, oro kondicionierių ir ABS stabdžius, tačiau tokie variantai antrinėje rinkoje pasitaiko retai.

Patikimumas ir remonto ypatumai

Nors Fiat Brava iš pradžių buvo nebrangi eksploatacija ir pigūs aptarnavimo kaštai, ilgalaikiai savininkai neretai susiduria su dažnesniais remontais. Didžiausias iššūkis – ilgaamžiškumas, nes šie automobiliai retai sulaukia ypatingos priežiūros. Kiekvienais metais rekomenduojama atlikti profilaktinį aptarnavimą, kurio kaina vietinėse dirbtuvėse nėra didelė.

Vis dėlto tam tikros detalės reikalauja daugiau dėmesio: sankabos keitimas gali būti ilgas ir brangus, o važiuoklės remontas dažnai sudėtingesnis ir užtrunka ilgiau. Kasdieniai eksploataciniai kaštai išlieka nedideli, ypač jei ieškote ekonomiško modelio antrinėje rinkoje.

Kuro sąnaudos ir išlaidos

  • 1,2 l benzininis variklis: apie 7 l/100 km
  • 1,6 l benzininis variklis: apie 7,8 l/100 km
  • 1,8 l benzininis variklis: apie 8,3 l/100 km
  • 1,9 l dyzelinas: apie 5,5 l/100 km

Tokių rodiklių užtenka, kad Brava išliktų ekonomišku pasirinkimu tiek miesto, tiek užmiesčio kelionėse. Draudimo įmokos paprastai žemos, nes tai nedidelės galios modeliai, tačiau didesnių variklių versijos gali kainuoti šiek tiek brangiau.

Taršos mokestis Lietuvoje

Renkantis naudotą Fiat Brava, verta atkreipti dėmesį ir į Lietuvoje taikomą taršos mokestį. Mokesčio dydis priklauso nuo automobilio pirmos registracijos metų, kuro rūšies ir CO₂ emisijos. Benzininiai varikliai, ypač mažos darbinės apimties, paprastai reikalauja mažesnio mokesčio, tuo tarpu senesni ir didesni dyzeliniai modeliai bus apmokestinami daugiau.

Ką rinktis pirkėjui?

Antrinėje rinkoje dažniausiai galima rasti 1,2 ir 1,4 l benzinius Brava – tai populiariausi ir praktiškiausi modeliai, siūlantys išlaikyti žemas eksploatacines sąnaudas. Galingesni 1,6 l varikliai tinka tiems, kuriems reikia daugiau dinamikos, tačiau 1,8 l benzininiai ir senesni dyzeliniai modeliai dėl didesnio susidėvėjimo ar triukšmingumo gali ne visiems tikti.

Perkant automatinę pavarų dėžę, būtina atsargiai tikrinti jos būklę, nes ilgainiui gali pasitaikyti gedimų. Standartinės mechaninės dėžės, priešingai, dažniausiai įvardijamos kaip patikimos.

Alternatyvos

Galvojant apie Fiat Brava konkurentus, verta pažiūrėti į kitų gamintojų panašaus laikotarpio hečbekus. Populiariausi pasirinkimai – patikimumu garsėjantys modeliai, pasižymintys ekonomišku varikliu bei nedideliais eksploatacijos kaštais. Prieš perkant verta palyginti praktiškumą, aptarnavimo sąnaudas ir degalų sąnaudas – taip rasite tinkamiausią sprendimą savo poreikiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *