Kada reikia keisti automobilio uždegimo žvakes?

Kada reikia keisti automobilio uždegimo žvakes?

Uždegimo žvakės gali sugesti dėl įvairių priežasčių, o jų gedimą išduoda tam tikri simptomai, kuriems verta atkreipti dėmesį.

Reikėtų atsiminti, kad kai kurie uždegimo žvakių gedimo požymiai gali būti būdingi ir kitoms automobilių problemoms, todėl visada verta kreiptis į specialistą.

Santrauka: uždegimo žvakės dažniausiai sugenda dėl anglies nuosėdų, dažno perkaitimo, netinkamo žvakių tarpelio ar aušinimo skysčio nuotėkio.

Kaip dažnai reikia keisti uždegimo žvakes?

Uždegimo žvakių tarnavimo laikas svyruoja nuo 48 000 iki 240 000 kilometrų. Net ir nejaučiant jokių gedimo požymių, jas rekomenduojama keisti pagal gamintojo nurodytą intervalą, kurį rasite automobilio naudotojo vadove.

Žemiau pateikiami kai kurių automobilių modelių rekomenduojami keitimo intervalai. Tai tik pavyzdžiai – tikslų intervalą visada rasite savo automobilio dokumentacijoje.

  • Kia Sportage – 96 000 km
  • Nissan Qashqai – 96 000 km
  • Volkswagen Golf – 64 000 km
  • Audi A3 – 48 000 km

Kodėl sugenda uždegimo žvakės?

Priešlaikinį uždegimo žvakių gedimą gali lemti kelios pagrindinės priežastys.

1. Dažnas žvakės galiuko perkaitimas

Neteisingas variklio darbinis laikas gali sukelti priešlaikinį uždegimą, kuris padidina temperatūrą degimo kameroje ir pažeidžia žvakes.

2. Anglies nuosėdų kaupimasis

Jei į degimo kamerą patenka variklio alyvos, uždegimo žvakių galiukai apkimba suodžiais. Laikui bėgant tokios juodos, sausos anglies nuosėdos gali sutrikdyti žvakių veikimą. Dažniausios priežastys – per riebus oro ir kuro mišinys, ilgas variklio darbas tuščiąja eiga ir silpna uždegimo sistema.

3. Netinkamas žvakių tarpelis

Jei tarpmetalinis žvakės galiuko tarpas neatitinka variklio reikalavimų, žvakė greičiau dėvisi ir gali sugesti anksčiau laiko.

4. Aušinimo skysčio nuotėkis

Pro galvutės tarpinę į degimo kamerą prasiskverbiantis aušinimo skystis gali nusėsti ant uždegimo žvakių. Tokiu atveju, priklausomai nuo naudoto aušinimo skysčio, ant žvakių matysite pilkšvus ar peleninius nuosėdų pėdsakus.

Kokie yra uždegimo žvakių gedimo simptomai?

Pagrindiniai požymiai, išduodantys galimas uždegimo žvakių problemas:

  • Padidėjusios degalų sąnaudos
  • Netolygus variklio darbas
  • Trūkčiojantis važiavimas
  • Galia ir įsibėgėjimo sumažėjimas
  • Nerami variklio eiga tuščiąja eiga
  • Variklio uždegimo praleidimai
  • Sunkumai užvedant variklį
  • Padidėję išmetimo teršalai

Pastebėję bent vieną iš šių simptomų, rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į automobilių specialistą. Tai padės užkirsti kelią didesniems pažeidimams ir tinkamai nustatyti gedimą.

Automobilis neužsiveda – ar priežastis gali būti uždegimo žvakės?

Taip, gali būti. Uždegimo žvakės yra viena svarbiausių variklio uždegimo sistemos dalių. Jose užsidega oro ir kuro mišinys, kuris sukelia degimą ir leidžia varikliui veikti. Jei žvakės sugenda, variklis gali strigti ar visai neužsivesti.

Yra keletas priežasčių, kodėl automobilis gali neužsivesti, ir viena iš jų – uždegimo žvakių gedimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *