Kaip pašalinti medžių sulą nuo automobilio lengvai

Kaip pašalinti medžių sulą nuo automobilio lengvai

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-04-08

Medžiai Ramiojo vandenyno šiaurės vakaruose yra svarbūs aplinkai ir suteikia reikalingą pavėsį automobiliams. Tačiau naudojant medį kaip pavėsį, ypač pavasarį, kyla klausimas, ar tai verta.

Jei pastatysite automobilį po medžiu per medžių sirupo sezoną, kuris tęsiasi nuo sausio vidurio iki balandžio pabaigos, jums gresia pavojus, kad medžių sula lašės nuo šakų ant automobilio. Medžių sula yra bloga žinia jūsų automobilio dažams ir langams.

Sula ne tik sunkiai pašalinama, bet ir gali sugadinti automobilį per kelias akimirkas. Jei ji sukietėja ir prilimpa prie automobilio, gali pažeisti dažus ir langų skaidrumą. Kad sula būtų lengvai pašalinama namuose, pateikiame žingsnis po žingsnio procesą, kaip išvalyti sulą nuo automobilio, kad išvengtumėte žalos. Pradėkime!

Kodėl turėtumėte nedelsiant pašalinti medžių sulą

Medžių sula yra tokia pat bloga kaip vabzdžių liekanos ar paukščių išmatos jūsų automobilio langams ir dažams, nes gali iškraipyti dažus ir sugadinti priekinio stiklo valytuvus. Todėl rekomenduojama kuo greičiau pašalinti sulą, nes ji gali prasiskverbti į dažus, ypač kai dienos šyla.

Karštis padidina sulos prilipimo prie automobilio dažų greitį. Todėl dažnai patariama pašalinti medžių sulą iš karto, kai tik ją pastebite. Efektyvus būdas tai padaryti yra reguliariai tikrinti, ar nėra medžių sulos ant automobilio, ir išvalyti ją, kai tik pastebite.

Kaip išvalyti sulą nuo automobilio

Valyti sulą nuo automobilio yra lengva, jei nelaukite, kol ji įsigers į dažus. Jums reikės šių priemonių:

  1. Šiltas vanduo
  2. Automobilio plovimo muilas
  3. Mikropluošto rankšluosčiai
  4. Izopropilo alkoholis užsispyrusioms sulos dėmėms
  5. Profesionalus sulos šalinimo produktas dar sunkesnėms sulos dėmėms

Žingsniai, kaip pašalinti sulos dėmę, yra šie:

  • Pirmiausia kruopščiai nuplaukite automobilį
  • Tada švelniai, bet tvirtai patrinkite sulos dėmę šiltu vandeniu, muilu ir mikropluošto rankšluosčiu.
  • Po to naudokite sulos valiklį, kad pašalintumėte sulą nuo priekinio stiklo (pradėkite nuo mažiau agresyvių chemikalų ir pereikite prie agresyvesnių)
  • Tada dar kartą kruopščiai nuplaukite automobilį.
  • Galiausiai užtepkite vašką ar poliruoklį, kad sustiprintumėte skaidrią dangą.

Laikydamiesi šio proceso, atkūrsite automobilio dažus į pradinę būklę. Skaitykite toliau, jei norite gauti išsamesnį vadovą, kaip pašalinti sulą nuo automobilio.

1. Kruopščiai nuplaukite automobilį

Prieš sutelkdami dėmesį į sulos dėmę, turite tai padaryti. Automobilio plovimas muilu ir vandeniu izoliuos užsispyrusias sulos dėmes, padarydamas jas labiau matomas ir paruošdamas automobilį efektyviam sulos valymui.

Jei automobilį plaunate patys, sudrėkinkite jį prieš tepdami muilą, kad išvengtumėte purvo, nešvarumų ir sulos įsigėrimo į dažus, o ne jų pašalinimo. Tai taip pat padės išvengti sūkurinių žymių atsiradimo plaunant automobilį.

2. Panaudokite jėgą sulos dėmėms

Po automobilio plovimo turėtumėte lengvai matyti sulos dėmes. Kietos, lipnios ar spalvos dėmės reikės daugiau darbo, kad jas pašalintumėte.

Turėtumėte greitai pereiti prie šio kito žingsnio, kad sula neišdžiūtų ir neįsigertų į dažus. Kiekvienai sulos dėmei švelniai, bet tvirtai patrinkite sulą šiltu vandeniu, muilu ir mikropluošto rankšluosčiu.

Jei sula yra šviežia ir dar neįsigėrusi į dažus, šiltas vanduo ir muilas turėtų padėti. Bet jei sulos dėmė atrodo užsispyrusi, užtepkite šiek tiek izopropilo alkoholio. Leiskite jam veikti bent 30 sekundžių, tada tiesiog nuvalykite švariu mikropluošto rankšluosčiu. Kartokite, kol dėmė visiškai išnyks.

Jei dėmė vis dar atrodo neįmanoma pašalinti, lengvai užtepkite sulos ir dervos valiklį. Reikės šiek tiek pastangų ir papildomo šveitimo, bet ne per daug. Nenorite pažeisti dažų. Jei šveitimas neveikia, tiesiog pakartokite šį procesą naudodami stipresnes chemines medžiagas, kaip aptarta toliau šiame straipsnyje.

3. Sulos pašalinimas nuo priekinio stiklo

Jei medžių sula yra ant priekinio stiklo (ar kitų langų), vis tiek turite pradėti nuo viso ploto plovimo. Po kruopštaus plovimo muilu ir vandeniu galite užtepti izopropilo alkoholio. Leiskite alkoholiui veikti apie trisdešimt sekundžių. Valykite mikropluošto rankšluosčiu ir kartokite šį procesą, kol visos sulos dėmės išnyks.

Jei sula prilipusi prie priekinio stiklo, tai reiškia, kad ji ten buvo kelias savaites. Tikriausiai reikės naudoti detalių skustuvą, kad pašalintumėte šią užsispyrusią sulą. Rekomenduojame naudoti 2-in-1 skustuvo įrankį, nes jis turi metalinį ašmenį ir saugesnį plastikinį ašmenį, kuris apsaugos nuo langų ar dažų subraižymo. Nepamirškite būti švelnus ir neskubėti! Skustuvai gali būti pavojingi jums ir jūsų transporto priemonei, jei naudojami netinkamai.

Po to, kai pašalinsite sulą nuo priekinio stiklo, turėtumėte jį nuvalyti aukštos kokybės automobilių stiklo valikliu, kad įsitikintumėte, jog nėra likučių. Čia yra mūsų 12 mėgstamiausių stiklo valiklių, iš kurių galite pasirinkti.

Ką daryti, jei sula vis dar nenuvaloma?

Jei gyvenate netoli daug medžių, tikriausiai žinote, kad kai kurie medžiai, dažniausiai klevai ir spygliuočiai, turi ypač lipnią sulą, kurią sunkiau pašalinti. Jei sula ypač lipni, naudokite žemiau pateiktą procesą:

Jei pasirinkote „pasidaryk pats” sprendimą, pradėkite nuo acetono pagrindu pagaminto nagų lako valiklio, sudrėkinkite jį vatos kamuoliuku, tada trinkite jį ant sulos sukamuoju judesiu. Darykite tai, kol sula išnyks. Kitos užsispyrusios medžių sulos dėmės gali reikalauti izopropilo alkoholio ar sodos, kurie taip pat gerai atlaisvina lipnias medžiagas. Po to galite nuplauti automobilį, kad visiškai pašalintumėte sulą.

Jei norite naudoti profesionalų sulos valymo produktą, tiesiog purkškite sulos valiklį ant pažeistos vietos ir nuvalykite mikropluošto rankšluosčiu. Po to dar kartą nuplaukite automobilį muilu ir vandeniu, kad chemikalai neliktų ant automobilio ilgiau nei būtina.

Valymo procesą galite užbaigti užtepdami vaško sluoksnį ant automobilio, stiprindami skaidrią dangą ir pridėdami naują apsaugos sluoksnį. Jei dažai sugadinami, galite juos perdažyti naudojant pataisymo dažus.

Kaip apsaugoti automobilio dažus po stiprių cheminių medžiagų naudojimo

Po cheminių medžiagų naudojimo, kad pašalintumėte sulą, jūs pašalinsite skaidrią dangą, palikdami automobilio dažus pažeidžiamus įbrėžimams ir bendram dažų pažeidimui. Štai 2 dažniausi būdai, kaip sustiprinti skaidrią dangą ir apsaugoti jūsų dažus.

1. Poliravimas

Poliravimas padeda atsikratyti bet kokių defektų automobilio dažuose, atsiradusių dėl stiprios cheminės medžiagos, kurią naudojote pašalinant sulą. Poliravimas atkuria jūsų automobilio grožį, užpildydamas įbrėžimus ir atkurdamas išblukusias vietas. Štai žingsniai, kaip poliruoti automobilį:

Jei poliruojate rankomis

Jei poliruojate naudodami mašininį buferį

  • Užtepkite nedidelį kiekį poliruoklio ant mašininio buferio padėklo.
  • Padėkite buferį ant dažų ir paskirstykite poliruoklį prieš įjungdami.
  • Judėkite lėtai ir tolygiai, persidengiančiais judesiais, t.y. iš kairės į dešinę ir iš viršaus į apačią.
  • Pradėkite nuo lėto sukimosi greičio ir palaipsniui didinkite greitį. Laikykitės mažesnių greičių, kad išvengtumėte automobilio dažų pažeidimo.
  • Kai poliruoklis pradeda išdžiūti, naudokite mikropluošto šluostę, kad pašalintumėte perteklinį poliruoklį.

2. Vaškavimas

Automobilio vaškas gali padėti atsikratyti lengvų sūkurinių žymių, taip pat sukurti apsauginį skaidrų sluoksnį jūsų automobilio dažams (kurie dabar yra atidengti po sulos pašalinimo chemikalų), apsaugant nuo būsimų įbrėžimų.

Jei vaškavote rankomis

  • Gaukite aukštos kokybės automobilio vašką (kai kurie iš geriausių yra „Car Guys Hybrid Wax”, „Meguiar’s Gold Class Carnauba” ir „Meguiar’s Liquid Wax”).
  • Nuplaukite automobilį ir įsitikinkite, kad jis sausas prieš tepant vašką.
  • Užtepkite šiek tiek vaško ant aplikatoriaus padėklo.
  • Tepkite vašką mažomis sekcijomis po vieną, naudodami mažus sukamuosius judesius.
  • Naudokite mikropluošto šluostę ir vidutinį spaudimą, kad nuvalytumėte vašką.

Jei naudojate mašininį buferį

  • Nuplaukite automobilį ir įsitikinkite, kad jis sausas prieš tepant vašką.
  • Užtepkite šiek tiek vaško ant buferio padėklo ir paskirstykite vašką per automobilio panelę, su kuria dirbate, prieš įjungdami buferį.
  • Įjunkite buferį ir švelniai judėkite per automobilio panelę, su kuria dirbate.
  • Nuvalykite perteklinį vašką mikropluošto šluoste.

Jei norite giliau pasinerti į tai, ar turėtumėte vaškuoti ar poliruoti automobilį, taip pat kaip vaškuoti ar poliruoti automobilį, galite perskaityti mūsų straipsnį apie vašką ir poliravimą. Jis giliau nagrinėja abu dažų apdorojimo būdus.

Produktai sulos pašalinimui nuo automobilio

Yra įvairių sulos pašalinimo iš automobilio variantų, priklausomai nuo jūsų biudžeto ir pageidavimų. Parduotuvėje įsigyti valikliai yra lengviausiai naudojami ir suteikia nuosekliausius rezultatus; tačiau laikas yra svarbus, jei norite užtikrinti, kad sula nepažeistų jūsų dažų. Jei neturite profesionalaus sulos pašalinimo produkto, yra didelė tikimybė, kad jau turite keletą namų „pasidaryk pats” produktų, kurie gali suteikti greitesnį sprendimą.

Parduotuvėje pirkti sulos šalinimo produktai

Bug + Tar Remover Car Wash Soap

Tai stiprus automobilių muilas, kuris pašalina vabzdžius, sulą ir dervą nuo automobilio. Jis veiksmingas pašalinant sulą, jei sula yra lengva ir nebuvo ant dažų per ilgai; tačiau jis greičiausiai nesugebės pašalinti „problemiškesnės” sulos, kuri ilgai buvo ant jūsų dažų ar langų.

Stoner Car Care Tar, Sap, and Asphalt Remover

Tai saugus ir veiksmingas automobilio sulos valiklis vidutiniam sulos kiekiui. Jis ištirpdo užsispyrusias sulos dėmes sluoksnis po sluoksnio, kol pasiekia automobilio dažus. Po užtepimo ant dėmės, švelniai patrinkite vietą sausu mikropluošto rankšluosčiu. Tęskite tai, kol sula išnyks.

ArmorAll Extreme Bug & Tar

Tai stiprus dervos valiklis, taip pat tinkamas užsispyrusioms sulos dėmėms. Jis gerai veikia dėmėms nuo vabzdžių, dervos ir medžių sulos. Tiesiog purkškite ant paveiktų vietų, palikite minutę, ir nuvalykite sausu skudurėliu. Jums nereikia daug pastangų, jei naudojate šį sulos valiklį, nes tai yra agresyvesnis junginys.

„Pasidaryk pats” sulos šalinimo produktai

Nagų lako valiklis

Nagų lako valiklis turi acetoną, kuris yra stiprus tirpiklis, galintis ištirpdyti sulą, todėl ją lengva išvalyti. Jis neturi įtakos automobilio dažams, jei jis ilgai (mažiau nei 15 minučių) ant jų nebūna. Taigi, naudokite mikropluoštą, kad užteptumėte nagų lako valiklį ant sulos dėmės, ir tinkamai sekite aukščiau pateiktus žingsnius, kad pašalintumėte sulą.

Izopropilo alkoholis arba mineraliniai spiritai

Izopropilo alkoholis gerai ištirpdo ir pašalina sulą nuo automobilio. Užtepkite jį ant vietos su sula ir stebėkite, kaip ji ištirpsta. Tada tiesiog nuvalykite švariu mikropluošto rankšluosčiu. Po dėmės valymo nuplaukite automobilį muilu, kad nuvalytumėte alkoholį, kitaip jis gali pažeisti automobilio dažus.

Soda

Sodos pridėjimas į karštą vandenį padės lengvai atsikratyti sulos dėmės ant automobilio. Taip pat galite pridėti keletą lašų acetono pagrindu pagaminto nagų lako valiklio, kad šis tirpalas būtų dar stip

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *