Kaip pašalinti sūkurius nuo automobilio dažų

Kaip pašalinti sūkurius nuo automobilio dažų

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-04-08

Ar kada nors pastebėjote nemalonių sūkurių ant savo automobilio dažų? Jei turite automobilį, tikėtina, kad taip. Sūkuriniai ženklai yra dažniausia dažų defektų forma, kurią pastebėsite kaip automobilio savininkas. Todėl nenuostabu, kad klausimas „kaip pašalinti sūkurius nuo automobilio dažų” yra vienas iš dažniausiai užduodamų automobilių detaliavimo proceso metu. Sūkuriniai ženklai yra mažų įbrėžimų masė, kuri gali atrodyti kaip tikri įbrėžimai po mikroskopu. Jie dažnai atsiranda ant viršutinio jūsų dažų sluoksnio paviršiaus. Netinkamos plovimo ar džiovinimo technikos yra dažniausios sūkurių atsiradimo priežastys. Be to, sūkuriniai ženklai gali greitai užteršti jūsų dažus, todėl sunkiau išlaikyti automobilį švarų. Dažnas dekontaminavimas reiškia daugiau išlaidų priežiūrai. Apibendrinant, sūkurinius ženklus reikia pašalinti kuo greičiau. Supraskime daugiau apie sūkurius ir kaip juos pašalinti iš jūsų automobilio.

Kas sukelia sūkurius?

Kaip jau minėta, netinkamos plovimo ar džiovinimo technikos yra pagrindinė sūkurių atsiradimo priežastis. Jos apima:

Naudojant tik vieną plovimo kibirą:

Dauguma automobilių savininkų naudoja tik vieną kibirą su muiluotu vandeniu, kai valo automobilį. Vietoj to, pradėkite naudoti atskirą kibirą švaraus vandens, kad išvalytumėte savo pirštinę ar kempinę po kiekvieno perbraukimo. Tai pašalins nešvarumus ir korozines medžiagas iš pirštinės ar kempinės, sumažindamas sūkurių riziką.

Nepaisant išankstinio plovimo (skalavimo):

Galbūt svarstote apie automobilio valymą su plovimo pirštine ar kempine. Tai užtikrintas būdas vilkti teršalus per paviršių, sukeldamas sūkurius. Jei įmanoma, pirmiausia išplaukite automobilį naudodami slėginį ploviklį. Tai pašalins teršalus, nesukeliant žalos jūsų dažams.

Naudojant griežtas valymo priemones:

Naudojant griežtas valymo priemones taip pat gali atsirasti sūkuriai. Pavyzdžiui, rankšluosčiai ir aplikatoriai, turintys poliesterio siūlų, gali sukelti sūkurius, kurie laikui bėgant tampa matomi. Taip pat venkite naudoti griežtas poliravimo medžiagas ir dažų valiklius, nes jie subraižys viršutinį dažų sluoksnį.

Netinkamai džiovinant automobilį:

Niekada nedžiovinkite automobilio naudodami nešvarų rankšluostį. Džiovinkite jį naudodami švarų, minkštą rankšluostį ar audinį.

Naudojant automatinę automobilių plovyklą:

Be to, automatinės automobilių plovyklos taip pat gali sukelti sūkurius. Sukamieji šepečiai dažnai laiko smėlį ir purvą, nes jie plauna daug automobilių per dieną. Todėl jie gali palikti mikro įbrėžimus visame jūsų automobilyje. Jei turite naują automobilį, venkite reguliariai lankytis automatinėje plovykloje.

Kur dažniausiai atsiranda sūkurių?

Sūkuriai gali būti visame jūsų automobilio dažų paviršiuje. Tačiau jie dažniausiai randami ant plokščių paviršių, tokių kaip kapotai, stogai ir bagažinės. Jie mažiau tikėtina pasirodo ant jūsų automobilio šonų. Tamsios spalvos automobiliuose sūkuriai yra labiau matomi. Juoda spalva yra bene blogiausia šiuo atžvilgiu. Kadangi sūkuriai yra labiau pastebimi ant tamsios spalvos automobilių, galite juos pamatyti ant durų ir sparnų. Tai nereiškia, kad šviesios spalvos automobiliai nesusiduria su sūkuriais. Baltas sedanas taip pat gali juos turėti, tačiau jie bus mažiau matomi, nes šviesios spalvos dažai atspindi daugiau šviesos. Kadangi tiesioginėje saulės šviesoje sūkuriai sunkiai matomi, jie dažniau pastebimi šešėliuose arba kai automobilis yra šlapias.

Kaip atpažinti sūkurius?

Prieš žinodami, kaip pašalinti sūkurius, turite išmokti juos atpažinti. Vidutinis žmogus gali nepastebėti skirtumo tarp sūkurių ir įbrėžimų, bet profesionalus automobilių detaliuotojas turėtų sugebėti atskirti skirtumą. Yra keletas išskirtinių savybių, kurios skiria sūkurius nuo įprastų įbrėžimų. Štai ką reikia žinoti.

Sūkuriai:

  • Atsiranda kaip voratinkliai ar voro tinklai, turintys vienodą skersmenį
  • Yra dažniausia dažų defektų rūšis
  • Atsiranda tik ant skaidraus sluoksnio paviršiaus
  • Nesubraižo dažų paviršiaus

Įbrėžimai:

  • Turi visiškai atsitiktines formas ir raštus
  • Dažnai atsiranda dėl gilios įpjovos ar aštrių objektų, tokių kaip akmenys ar raktai
  • Yra gilesni nei sūkuriai
  • Dažnai veikia dažų spalvos sluoksnį
  • Gali siekti iki grunto sluoksnio
  • Kartais atskleidžia pliką metalą

Skirtingai nuo įbrėžimų, sūkuriai dažniausiai yra ne daugiau kaip 2-4 mikronų gylio. Taigi, jie neina giliau nei skaidraus dažų sluoksnio paviršius. Taip pat yra skirtingų sūkurių tipų, įskaitant:

  1. Plaunamieji įbrėžimai: Šie defektai atsiranda kaip sūkuriai arba tiesios linijos, o žala skiriasi plotu ir gyliu.
  1. Dvigubo veiksmo rūkas (mikro įbrėžimai): Tai yra sporadiškai vienodi sūkuriai. Jie yra labiau matomi tiesioginių šviesos šaltinių (saulės šviesos ar fluorescencinių) apšvietime, nes mikro įbrėžimai yra ploni sūkuriai.
  1. Poliravimo sūkuriai: Jie yra santykinai storesni nei kiti sūkuriai. Skersmuo yra labiau vienodas, ir jie yra labiau matomi ryškioje arba baltos fluorescencinės šviesoje.

Kaip pašalinti sūkurius?

Nors prevencija yra geriau nei gydymas, visiškai užkirsti kelią sūkuriams neįmanoma. Galite naudoti įrankį, skirtą įbrėžimams ir sūkuriams pašalinti, kad pašalintumėte lengvus sūkurius. Tai yra greičiausias ir lengviausias būdas atsikratyti sūkurių. Dauguma įrankių, skirtų įbrėžimams pašalinti, gali suteikti jums profesionalių rezultatų. Bet jei problema yra rimtesnė, turite žinoti, kaip išsamiai pašalinti sūkurius. Štai žingsnis po žingsnio procesas, kuris padės jums atsikratyti sūkurių.

Pirmas žingsnis: nuplaukite savo automobilį

Kaip galite įsivaizduoti, pirmas žingsnis norint pašalinti sūkurius yra kruopščiai nuplauti automobilį. Jei nešvarumai ir kiti teršalai įstringa išoriniame dažų sluoksnyje, turėsite daugiau sūkurių. Pradėkite nuo automobilio išankstinio plovimo su slėginiu plovikliu. Tai pašalins visus nešvarumus ir teršalus, neliečiant jūsų automobilio. Toliau galite naudoti dviejų kibirų plovimo metodą, kad išvalytumėte ir išdžiovintumėte automobilį. Plaunant automobilį, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus.

  • Naudokite švelnų automobilių plovimo muilą.
  • Pradėkite nuo automobilio viršaus ir dirbkite žemyn.
  • Ypatingą dėmesį skirkite vietoms, kur sūkuriai yra dažniausiai, pavyzdžiui, kapotui, stogui ir bagažinei.
  • Kruopščiai nuplaukite automobilį, kad pašalintumėte visus muilo likučius.
  • Džiovinkite švariu mikropluošto rankšluosčiu.

Antras žingsnis: naudokite molio juostą

Kruopštus plovimas nepakanka, kad pašalintumėte visus teršalus. Susiję teršalai, tokie kaip geležies nuosėdos iš stabdžių dulkių ir statybvietės, gali įstrigti jūsų dažų paviršiuje. Jei juos paliksite, laikui bėgant atsiras daugiau sūkurių. Todėl jums reikės naudoti molio juostą, kad pašalintumėte tokius teršalus. Naudojant molio juostą, prisiminkite:

  • Dirbkite 30 cm x 30 cm sekcijose (arba mažesnėse, jei reikia)
  • Atsargiai purkškite molio lubrikantą
  • Judinkite molio juostą kairėn-dešinėn tiesiomis linijomis
  • Venkite stipraus spaudimo, nes tai gali pažeisti dažus
  • Po molio naudojimo nuplaukite automobilį
  • Išdžiovinkite švariu mikropluošto rankšluosčiu

Pastaba: jūs turite būti atsargūs, naudodami molio juostą. Jei niekada anksčiau nenaudojote molio juostos, gali būti lengva pažeisti dažus. Kitaip tariant, profesionalus detaliuotojas gali atlikti šį darbą už jus be rūpesčių.

Trečias žingsnis: poliruokite savo automobilį

Naudojus molio juostą, dažai atrodys ir jausis lygūs. Kitaip tariant, jie yra pasiruošę poliravimui. Poliravimas padės pašalinti likusius sūkurius ir suteikti dažams gražų blizgesį. Jei naudojate elektrinį poliravimo įrankį, pradėkite nuo mažo greičio ir palaipsniui didinkite greitį.

  • Pradėkite pridėdami tris-keturis žirnio dydžio poliravimo taškus ant padėklo.
  • Visada naudokite švarų aplikatoriaus padėklą.
  • Geriau poliruoti nuo viršaus žemyn.
  • Judinkite poliruoklį mažais apskritimais, kad išvengtumėte žalos.
  • Galite padidinti spaudimą, kai dirbate su sūkuriais.

Ketvirtas žingsnis: nublizginkite savo automobilį

Nublizginimas iš esmės yra poliravimo pratęsimas. Tai padeda įtrinti poliravimo priemonę į dažus, suteikiant jūsų automobiliui gražų ir lygų paviršių. Galite nublizginti automobilį rankomis naudodami rankšluostį arba naudodami blizginimo/poliravimo įrankį.

Blizginimas rankomis

Po poliravimo priemonės užtepimo neleiskite jai visiškai išdžiūti. Prieš jai džiūnant, nuvalykite perteklinę poliravimo priemonę švariu mikropluošto rankšluosčiu. Tada nublizginkite automobilį, kol jis įgis blizgančią apdailą. Turėkite omenyje šiuos dalykus, blizginant rankomis:

  • Naudokite švarų mikropluošto rankšluostį arba blizginimo padėklą.
  • Turėkite po ranka keletą mikropluošto rankšluosčių arba blizginimo padėklų.
  • Apžiūrėkite dažus su žibintuvėliu.
  • Jei matote sūkurius, poliruokite ir nublizginkite tą vietą dar kartą.
  • Tęskite blizginimą, kol pamatysite blizgančią apdailą.

Blizginimas naudojant blizginimo/poliravimo įrankį

Taip pat galite naudoti mechaninį blizginimo/poliravimo įrankį. Dewalt yra gerai žinomas prekės ženklas šiuo atžvilgiu. Pasirinkite atsitiktinį orbitinį blizginimo įrankį, nes jis yra saugesnis nei kintamo greičio blizginimo įrankis. Pastarasis skirtas profesionaliems detaliuotojams, nes jis sukasi apskritimu aukštu greičiu, todėl jo kraštai gali įsiskverbti į dažus. Tai paliks nudegimo žymes visame jūsų automobilyje, jei bus netinkamai naudojamas. Atsitiktinis orbitinis blizginimo įrankis yra geriausias pasirinkimas, jei planuojate tai daryti patys. Štai kaip naudoti atsitiktinį orbitinį blizginimo įrankį.

  • Užtepkite šiek tiek poliravimo junginio ant 30 cm x 30 cm ploto.
  • Prieš įjungiant blizginimo įrankį, užtepkite nedidelį kiekį ant poliravimo padėklo.
  • Judinkite įrankį apie 2,5 cm per sekundę.
  • Dirbkite 30 cm x 30 cm sekcijose.
  • Atlikite kelis kartus per vieną sekciją, prieš pereidami prie kitos.

Tačiau turite būti atsargūs. Jei taikysite pernelyg didelį spaudimą, padidėja žalos rizika. Jei nesijaučiate patogiai tai darydami, galite pasamdyti profesionalų detaliuotoją, kad poliruotų ir nublizgintų jūsų automobilį. Tai padės jums išvengti daugybės problemų ateityje.

Šeštas žingsnis: vaškuokite savo automobilį

Tai yra galutinis žingsnis atsikratant sūkurių. Molio naudojimas, poliravimas ir blizginimas taip pat gali paveikti skaidrų sluoksnį, kuris apsaugo jūsų dažus nuo nešvarumų ir šiukšlių. Susilpnėjęs skaidrus sluoksnis padidina riziką, kad teršalai įstrigs dažų paviršiuje, sukeldami sūkurius. Vaškuojant iš esmės sustiprinamas jūsų skaidrus sluoksnis ir sumažinama ateities mikro įbrėžimų rizika. Vaškuojant savo automobilį, įsitikinkite, kad:

  • Naudokite tik aukštos kokybės automobilių vašką.
  • Pradėkite nuo nedidelio kiekio vaško.
  • Užtepkite kelis lašus arba nedidelį kiekį ant padėklo.
  • Vaškuokite automobilį mažose sekcijose.
  • Niekada nepalikite vaško ant automobilio per ilgai, nes jis tampa kietas ir sausas.
  • Užtepkite vašką mažais, apvaliais judesiais.
  • Pašalinkite perteklinį vašką naudodami mikropluošto rankšluost
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *