Elektromobilių įkrovimo kaina gali labai skirtis priklausomai nuo to, ar kraunate automobilį namuose, darbe ar viešosiose stotelėse, kaip tai pabrėžia daugelis vairuotojų. Tad kuris variantas yra patogiausias ir ekonomiškiausias? Šiame vadove apžvelgiami įvairūs įkrovimo būdai bei įkrovimo infrastruktūros prieinamumas skirtingose vietose.
Kiek kainuoja elektromobilio įkrovimas?
Įkrauti elektromobilį namuose – patogiausias ir pigiausias sprendimas. Daugelis vairuotojų renkasi krauti automobilį naktį arba per mažiausios elektros kainos laiką, todėl kiekvieną rytą išvyksta su pilnai įkrautu akumuliatoriumi.
Elektromobilio įkrovimo kaina priklauso nuo to, kur įkraunama – namuose ar viešose stotelėse. Įkraunant namuose su paprastu elektros tarifu, kaina dažniausiai svyruoja nuo 0,08 iki 0,25 euro už kilovatvalandę. Tai yra ekonomiškiausias variantas, ypač jei naudojamas naktinis tarifas. Viešose stotelėse kainos būna didesnės – nuo maždaug 0,27 iki 0,50 euro už kilovatvalandę, priklausomai nuo stotelės galios ir operatoriaus.
Kiek kainuoja įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę?
Įsirengti nuosavą elektromobilio įkrovimo stotelę namuose kainuoja nuo 400 iki 1500 eurų. Paprastesnės stotelės kainuoja apie 200–300 eurų, tačiau modernesni modeliai su papildomomis funkcijomis kainuoja daugiau – iki 900 eurų ar net virš tūkstančio. Prie to reikia pridėti montavimo darbus, kurie dažnai kainuoja 200–600 eurų, priklausomai nuo elektros įvado ir reikalingų instaliacijos darbų. Kai kurios programos siūlo kompensacijas iki 60 % stotelės įrengimo išlaidų.
Kur galima nemokamai įkrauti elektromobilį?
Šiuo metu Lietuvoje beveik neliko nemokamų viešųjų elektromobilių įkrovimo stotelių. Anksčiau kai kurios vietos, tokios kaip prekybos centrai ar savivaldybės, siūlė nemokamą įkrovimą, tačiau dabar daugumoje stotelių taikomas mokestis už sunaudotą elektrą. Retkarčiais galima rasti trumpalaikių akcijų ar pasiūlymų, bet nuolat veikiančių nemokamų stotelių beveik nėra.
Kur rasti elektromobilių įkrovimo stoteles?
Norint rasti viešas elektromobilių įkrovimo stoteles, verta naudotis specialiomis programėlėmis, kurios padeda greitai matyti stotelių vietą, laisvumą, galios lygį ir kainas. Populiariausios Lietuvoje yra šios: Ignitis ON, Elektrum Drive, Enefit Volt, Kraunu.lt, taip pat valstybinė platforma Via Lietuva, kuri rodo visų operatorių viešas stoteles viename žemėlapyje. Dauguma šių programėlių leidžia ne tik rasti stotelę, bet ir pradėti įkrovimą, stebėti jo eigą bei atsiskaityti tiesiog per telefoną.

Automobilių entuziastas ir technikos žinovas, rašantis apie įvairias transporto sritis: nuo naujausių automobilių apžvalgų ir charakteristikų iki motociklų bei vairavimo mokyklų rekomendacijų. Jo tekstuose gausu praktinių patarimų, techninių įžvalgų bei naujienų iš automobilių pramonės. Ypač domisi variklių technologijomis, autoservisų paslaugomis ir automobilių priežiūra, siekdamas padėti skaitytojams priimti geriausius sprendimus.