Daugelis iš mūsų žino, ką reiškia įlipti į automobilį, stovėjusį saulėje kelias valandas. Karštos automobilio salono sąlygos ne tik nepatogios, bet ir ilgainiui gali rimtai pakenkti automobiliui. Tai gali apimti dažų sluoksnio pleiskanojimą, išblukusią apmušalą, dažną perkaitimą, prietaisų skydelio įtrūkimus ir net variklio gedimus. Tačiau tai ne vienintelės problemos, dėl kurių turėtumėte nerimauti. Ataskaitose teigiama, kad nuo 1998 m. iki šiol beveik 908 vaikai mirė dėl šilumos smūgio automobiliuose. Akivaizdu, kad ekstremalus karštis ir automobiliai nesuderinami. Tikriausiai nenorite, kad jūsų automobilis per anksti pasentų. Laimei, to galima išvengti. Yra keletas būdų, kaip galite apsaugoti savo automobilį nuo saulės žalos. Šios priemonės gali padėti jūsų transporto priemonei geriau atlaikyti karštį. Pažvelkime į vienuolika prevencinių patarimų, kuriuos galite įgyvendinti jau šiandien.
1. Plaukite ir džiovinkite automobilį kuo dažniau
Jūsų automobilis pritraukia daugybę nešvarumų ir mineralų kelyje. Jei jie lieka ant paviršiaus, gali reaguoti su saulės šviesa ir pažeisti dažų sluoksnį. Be to, ant automobilio paviršiaus gali susikaupti negyvi vabzdžiai, kurie išskiria toksiškas rūgštis, dar labiau gadindami dažus. Geriausias būdas to išvengti – kuo dažniau plauti automobilį. Išdžiovinkite jį minkštu mikropluošto audiniu, kad pašalintumėte likusius nešvarumus. Šiek tiek dėmesio ir nuoseklumo gali labai padėti! Nepamirškite skirti dėmesio ir automobilio interjerui. Karštis ir trupiniai nesuderinami, o paskutinis dalykas, kurio norite, yra sugedusio maisto dalelės, įstrigusios grindų kilimėliuose.
2. Vaškuokite automobilį
Vien tik automobilio plovimas nepakaks: turėsite jį vaškuoti bent du kartus per metus, kad apsaugotumėte išorinius dažus. Vaškas veikia kaip apsauginis sluoksnis, sumažinantis įbrėžimų ir UV spindulių žalą. Jei norite ilgalaikės apsaugos, apsvarstykite galimybę naudoti keraminę dangą, kad apsaugotumėte automobilį nuo saulės. Keraminės dangos yra tvirtos, ilgaamžės ir atsparios karščiui, todėl jūsų automobilis ilgai išliks ryškus ir blizgantis.
3. Parkuokite pavėsyje
Tai paprastas, senamadiškas sveikas protas. Jei jūsų namuose nėra garažo, geriausia rasti pavėsingą vietą, kurioje galėtumėte apsaugoti automobilį nuo saulės. Stenkitės laikyti automobilį po medžiu, pastato šešėlyje ar net uždarame automobilių stovėjimo aikštelėje, ypač per didžiausią saulės kaitrą. Galbūt teks sumokėti už stovėjimą arba praleisti kelias papildomas minutes ieškant laisvos vietos. Tačiau galiausiai žinote, kad jūsų brangus automobilis to vertas.
4. Palikite langus šiek tiek pravertus
Žinoma, kvaila palikti automobilio langus plačiai atvertus. Tačiau net ir nedidelis langų pravėrimas gali pagerinti oro cirkuliaciją, sumažindamas automobilio vidaus temperatūrą. Taip karštis mažiau paveiks apmušalus ir prietaisų skydelį.
5. Tikrinkite akumuliatorių
Nuolat veikianti oro kondicionavimo sistema gali padidinti akumuliatoriaus apkrovą ir greičiau jį iškrauti. Būtinai periodiškai tikrinkite akumuliatorių, kad išvengtumėte nemalonių netikėtumų. Nenorite, kad jūsų automobilis sugedtų viduryje niekur.
6. Tikrinkite padangų slėgį
Greitas fizikos patarimas: oras plečiasi, kai yra kaitinamas. Tai reiškia, kad vasarą padangose esantis oras turi didesnę tikimybę išeiti. Nepakankamai pripūstos padangos yra labiau linkusios sprogti, todėl geriausia būtų tikrinti padangų slėgį bent kartą per mėnesį. Rekomenduojame tai daryti anksti ryte, kai temperatūra yra žemesnė, kad gautumėte tiksliausią rodmenį.
7. Įdiekite priekinio stiklo apsaugas
Negalima paneigti, kad automobilio priekinė dalis gauna daugiausiai saulės šviesos. Be to, kad sunkiau vairuoti (karštos sėdynės, oi!), tai gali sukelti prietaisų skydelio išblukimą ir prarasti nepriekaištingą išvaizdą. Galite apsaugoti prietaisų skydelį įdiegdami tamsintą apsaugą ant priekinio stiklo. Tai žymiai sumažins saulės šviesos kiekį, patenkantį į automobilį.
8. Stebėkite skysčių lygius
Didelis karštis gali greitai sunaudoti jūsų automobilio skysčius. Jei reguliariai nestebėsite skysčių lygių, galite susidurti su automobilio problemomis, kurios gali palikti jus be pagalbos toli nuo namų. Čia yra trys automobilio skysčiai, kuriuos reikėtų patikrinti vasarą.
- Aušinimo skystis: Pradėkite tikrindami aušinimo skysčio lygį ir būklę automobilio rezervuare. Jei jis yra drumstas arba rūdijantis, pakeiskite jį. Priešingu atveju, tiesiog papildykite iki nurodyto lygio.
- Variklio alyva: Karštas variklis reikalauja kuo daugiau tepimo. Visada keiskite variklio alyvą pagal savininko vadove nurodytus intervalus. Be to, nepamirškite patikrinti alyvos lygio bent kartą per mėnesį.
- Pavarų dėžės skystis: Vairuoti automobilį su mažu pavarų dėžės skysčio lygiu yra pavojinga. Kai lygis sumažėja, įdėkite mažą piltuvėlį per matuoklio vamzdelį ir papildykite. Pridėkite po truputį, kad išvengtumėte išsiliejimo.
9. Investuokite į sėdynių užvalkalus
Vasaros karštis gali labai pakenkti jūsų automobilio apmušalams. Pavyzdžiui, oda yra linkusi sukietėti ir išdžiūti nuo ilgalaikio UV spindulių poveikio. Visada yra rizika, kad esami maisto dėmės bus įkeptos į medžiagą visam laikui. Tačiau yra paprastas sprendimas šiai problemai: automobilio sėdynių užvalkalai! Automobilio sėdynių užvalkalai turi daug privalumų. Jie atrodo gerai, jaučiasi puikiai, juos lengva prižiūrėti ir pakeisti. Tačiau svarbiausia, jie apsaugo jūsų esamus apmušalus nuo dulkių, lietaus, maisto išsiliejimų ir UV spindulių. Jei nenorite išleisti pinigų naujiems sėdynių užvalkalams, įsitikinkite, kad gerai prižiūrite savo apmušalus. Reguliarus kondicionavimas yra būtinas odinėms sėdynėms, ypač vasarą.
10. Apsvarstykite langų tamsinimą
Praėjo tie laikai, kai tamsinti langai buvo skirti tik įžymybėms. Dabar visi juos naudoja estetiniais tikslais ir norėdami apsaugoti automobilius nuo saulės. Langų tamsinimas apima tamsinimo plėvelės uždėjimą ant automobilio langų vidinės pusės. Tai puikus būdas blokuoti kenksmingus UV spindulius. Be to, jie siūlo:
- Didesnį privatumą
- Pagerintą komfortą
- Geresnę degalų ekonomiją sumažinant oro kondicionieriaus naudojimą
- Saugumą avarijos atveju, laikant sudužusias langų stiklo dalis kartu
Tačiau kiekviena valstybė turi savo įstatymus apie langų tamsinimą. Būtinai sužinokite, kas leidžiama jūsų vietovėje prieš pirkdami.
11. Naudokite automobilio uždangalą
Jums nereikia daryti sudėtingų veiksmų, kad apsaugotumėte automobilį nuo saulės. Paprasčiausiai naudojant lengvą automobilio uždangalą galima pasiekti norimą rezultatą. Jei neketinate intensyviai naudoti automobilio, uždenkite jį švariu, lengvu audiniu. Automobilio uždangalas atlieka keletą funkcijų vienu metu. Jis ne tik apsaugo automobilį nuo karščio, bet ir saugo nuo lapų, šiukšlių, paukščių išmatų ir dulkių. Iš esmės, uždengtas automobilis yra lengviau valomas, be jokių klausimų.

Automobilių entuziastas ir technikos žinovas, rašantis apie įvairias transporto sritis: nuo naujausių automobilių apžvalgų ir charakteristikų iki motociklų bei vairavimo mokyklų rekomendacijų. Jo tekstuose gausu praktinių patarimų, techninių įžvalgų bei naujienų iš automobilių pramonės. Ypač domisi variklių technologijomis, autoservisų paslaugomis ir automobilių priežiūra, siekdamas padėti skaitytojams priimti geriausius sprendimus.