Pelėsio šalinimas iš automobilio vidaus: veiksmingi būdai

Pelėsio šalinimas iš automobilio vidaus: veiksmingi būdai

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-04-11

Jei kada nors esate buvę šalia sugedusio maisto, žinote, koks nemalonus gali būti pelėsis. Be to, kad jis sukuria netvarką, kai auga, kai kurios pelėsių rūšys (pavyzdžiui, toksiškas juodasis pelėsis) kelia pavojų žmonių sveikatai. Todėl gali būti neramu, kai pastebite, kad šios medžiagos auga jūsų automobilio viduje. Nors tai gali nustebinti, automobilio vidus yra puiki vieta pelėsiams augti. Drėgna ir šilta neprižiūrėto automobilio aplinka puikiai imituoja atogrąžų miškus, kuriuose pelėsiai ir grybeliai įprastai auga. Tačiau ką galite padaryti, kad pašalintumėte pelėsį iš savo automobilio vidaus ir užtikrintumėte, kad jis negrįžtų? Šiame straipsnyje aptarsime šį klausimą.

Kas sukelia pelėsio augimą jūsų automobilio viduje?

Pelėsis plinta per orą, todėl kai jis pradeda plisti, labai sunku jį sustabdyti. Yra keletas būdų, kaip pelėsis gali patekti į jūsų automobilio vidų, pavyzdžiui:

  • Langų palikimas atidarytų per lietų
  • Automobilio laikymas drėgnoje garaže
  • Skysčių ir sulčių išsiliejimas ant grindų ir sėdynių
  • Potvynio padaryta žala
  • Drėgnų medžiagų palikimas viduje
  • Vandens nutekėjimai iš stogo ar langų
  • Bloga ventiliacija salone

Visose šiose situacijose jūsų automobilio vidus susiduria su per dideliu drėgmės kiekiu. Pirmiausia susidaro mikroskopinės pelėsio sporos, kurios greitai plinta po visą automobilio vidų. Šis procesas paspartėja, jei įjungiate oro kondicionavimo sistemą, nes cirkuliuojantis oras padeda plisti pelėsio sporoms po saloną. Vietos, kuriose kaupiasi drėgmė, pavyzdžiui, sėdynės ir kilimai, yra labiausiai pažeidžiamos pelėsio. Automobilyje gali susidaryti kelių rūšių pelėsiai. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių variantų yra pelėsiai, kurie yra juodi. Jie taip pat skleidžia nemalonų kvapą, todėl automobilio viduje būti tampa nemalonu. Baltos spalvos pelėsiai, tokie kaip Acremonium, phialides, ir grybų sporos, taip pat putoti pelėsiai, kaip hyphae, yra kitos rūšys, dažnai randamos automobilių viduje. Laimei, pelėsio pašalinimas iš automobilio vidaus nėra brangus. Jei turite žinių, tai tik keletas namų apyvokos medžiagų ir šiek tiek darbo, kad atsikratytumėte šio nemalonaus grybo. Jei nenorite pašalinti pelėsio patys, galite pasamdyti profesionalą, kuris už kelis šimtus eurų jį kruopščiai pašalins.

Atsargumo priemonės prieš pašalinant pelėsį

Pašalinant pelėsį iš automobilio vidaus, pasiruošimas yra labai svarbus. Jei nesate atsargūs, pelėsis gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Pelėsio sukeltas astma, širdies ligos, lėtinis nuovargis, odos bėrimai ir kepenų pažeidimai yra tik keletas dešimčių sveikatos problemų, susijusių su pelėsio poveikiu. Štai keletas atsargumo priemonių, kurių turėtumėte imtis prieš pradedant pelėsio pašalinimo procesą:

  • Dėvėkite pirštines – Tai padės išvengti odos dirginimo, kurį gali sukelti pelėsio lietimas plikomis rankomis
  • Uždenkite veidą kokybiška kauke arba respiratoriumi – Jei pelėsio sporos pateks į jūsų kvėpavimo sistemą, jos gali sukelti kvėpavimo problemas ir astmą
  • Dėvėkite apsauginius akinius – Kai kurie pelėsiai gali sukelti akių dirginimą

Kaip pašalinti pelėsį iš automobilio vidaus namuose

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, galite pabandyti pašalinti pelėsį patys. Pradėkite pelėsio šalinimo procesą gerai išsiurbdami automobilio vidų. Įsitikinkite, kad apdorojate visas automobilio vidaus vietas, įskaitant sėdynes, grindų kilimėlius, duris ir centrinę konsolę. Perkelkite sėdynes visą kelią atgal ir pirmyn, kad pašalintumėte visas po jomis esančias šiukšles. Nepamirškite išsiurbti ir puodelių laikiklių. Užbaigus siurbimo procesą, galite pereiti prie kiekvieno pelėsio dėmės šalinimo. Kaip minėjome anksčiau, yra keletas namų apyvokos produktų, kuriuos galite naudoti šiam tikslui. Kai kurie iš efektyviausių yra:

1. Baltasis actas

Distiliuoto baltojo acto lengvai rūgštinis pobūdis daro jį vienu geriausių produktų pelėsio šalinimui. Be to, baltojo acto universalumas leidžia jį naudoti ant įvairių medžiagų, esančių automobilio viduje, įskaitant odą ir vinilą. Štai kaip naudoti baltąjį actą, norint pašalinti pelėsį iš automobilio vidaus:

  1. Praskieskite baltojo acto tirpalą švariu vandeniu. (Tik neskiestą actą naudokite vietose, kuriose ypatingai daug pelėsio)
  2. Užpurkškite baltojo acto ir vandens tirpalą ant pelėsio dėmių naudodami purškimo buteliuką arba audinio gabalėlį
  3. Lengvai patrinkite ir leiskite mišiniui veikti apie dvidešimt minučių
  4. Pašalinkite negyvą pelėsį naudodami šlapio ir sauso valymo siurblį

Tačiau yra vienas trūkumas, naudojant actą kaip pelėsio šalinimo priemonę. Jis turi stiprų kvapą, kuris kai kuriems žmonėms gali būti nepakeliamas. Tačiau galite lengvai atsikratyti šio kvapo, purkšdami oro gaiviklį arba palikdami duris atidarytas, kol kvapas natūraliai išnyks.

2. Neioduota druska

Neioduotos druskos tirpalas yra dar viena puiki priemonė pelėsio augimui sustabdyti. Jis ištraukia vandenį iš pelėsio sporų, todėl jos išdžiūsta ir galiausiai žūva dėl dehidratacijos.

  1. Išsiurbkite vietą ir pašalinkite paviršinį pelėsį
  2. Paruoškite koncentruotą druskos ir vandens tirpalą
  3. Kruopščiai užtepkite paruoštą tirpalą ant visų pelėsio paveiktų vietų
  4. Palikite automobilį tiesioginiuose saulės spinduliuose, kol paviršius išdžius ir susidarys pluta
  5. Pašalinkite pelėsio likučius vandeniu arba siurbliu

Turėtumėte būti atsargūs, naudodami šį metodą ant odos paviršių, nes druskos korozinis pobūdis gali laikui bėgant pažeisti odą, plastiką ar kilimo medžiagą.

3. Gvazdikėlių aliejus

Nors jis dažniausiai žinomas kaip dantų skausmo malšintojas, gvazdikėlių aliejus taip pat yra puikus pelėsio šalinimo priemonė. Antiseptinės gvazdikėlių aliejaus savybės naikina pelėsio sporas ir sumažina tolesnio augimo riziką.

  1. Pašalinkite paviršinį pelėsį siurbiant
  2. Sumaišykite ketvirtadalį arbatinio šaukštelio gvazdikėlių aliejaus su litru vandens ir gerai išmaišykite, kad sukurtumėte valymo tirpalą
  3. Užtepkite ribotą kiekį tirpalo ant visų pelėsio dėmių
  4. Šveiskite tirpalą į pelėsio paveiktas vietas, kol pelėsis atsiskirs nuo kilimo
  5. Leiskite vietai išdžiūti ir išvalykite ją

4. Kepimo soda

Jūsų virtuvėje tikrai yra šiek tiek kepimo sodos, ir ji yra efektyvi pelėsio šalinimo priemonė. Tai daugiausia dėl švelniai šarminio šios medžiagos pobūdžio, kuris ištirpdo organines medžiagas, tokias kaip pelėsis.

  1. Kruopščiai išsiurbkite automobilio vidų
  2. Užberkite šiek tiek kepimo sodos ant pelėsio dėmių
  3. Leiskite jai veikti apie dvidešimt minučių, tada šveiskite vietą
  4. Išvalykite likusius miltelius

Galite net derinti kepimo sodą su baltuoju actu ar gvazdikėlių aliejumi, kad pasiektumėte dar stipresnių rezultatų. Jei jūsų automobilio viduje pelėsis labai išplitęs, sumaišykite kelis lašus kepimo sodos su gvazdikėlių aliejumi ir šveiskite tirpalą ant pelėsio paveiktos vietos naudodami dantų šepetėlį (ar kitą mažą šepetėlį). Galite nuvalyti likučius, kai jie išdžius.

5. Specialūs valymo agentai

Jei viskas kita nepavyksta, galite pasinaudoti vienu iš daugelio rinkoje esančių pelėsio šalinimo produktų, kad pasiektumėte gerų rezultatų. Štai keletas variantų skirtingoms situacijoms:

  1. Sunkiam pelėsio šalinimui išbandykite tokią priemonę kaip šis pelėsio ir miltligės dėmių šalinimo purškalas. Šis greitai veikiantis formulė gali suskaidyti net sunkiausias pelėsio dėmes vos per 15 sekundžių.
  2. Jei norite išsamesnio rinkinio, naudokite pelėsio šalinimo rinkinį iš Chemical Guys. Jame yra viskas, ko reikia, kad atsikratytumėte automobilio pelėsio, įskaitant valymo tirpalą, papildomą purškimo buteliuką ir gręžimo šepetį.
  3. Jei norite užkirsti kelią pelėsio atsinaujinimui, naudokite Mold Armor Mold Blocker Spray. Vienu naudojimu šio purškalo antibakterinės savybės gali užkirsti kelią pelėsio augimui jūsų viduje iki dviejų mėnesių.

Įsitikinkite, kad atidžiai perskaitėte instrukcijas ir patikrinkite, ar produktas yra suderinamas su jūsų automobilio vidaus medžiaga prieš naudojant.

Patarimai, kaip išvengti pelėsio atsinaujinimo

Po to, kai skyrėte laiko ir pastangų, kad pašalintumėte pelėsį iš automobilio vidaus, būtų labai apmaudu, jei jis vėl atsirastų, ar ne? Štai keletas paprastų žingsnių, kuriuos galite sekti, kad išvengtumėte pelėsio atsinaujinimo.

1. Atsikratykite drėgmės

Kaip jau pastebėjote, drėgmė yra pagrindinė pelėsio augimo priežastis. Stenkitės, kad jūsų automobilis nebūtų drėgnas, tai geriausias būdas užkirsti kelią grybelio augimui viduje. Geras būdas tai padaryti yra visada laikyti automobilį dengtoje vietoje. Jei tai neįmanoma, galite apsvarstyti galimybę investuoti į vandeniui atsparų automobilio uždangalą.

2. Dažnai dezinfekuokite automobilį

Praleidžiate didelę dalį savo gyvenimo automobilio viduje, todėl svarbu, kad jis būtų kuo švaresnis. Be to, kad užkirsti kelią pelėsio augimui, tai taip pat turės teigiamą poveikį jūsų bendrai sveikatai. Naudokite antimikrobinį produktą, kad dezinfekuotumėte automobilio vidų, ir įsitikinkite, kad išvalote visas automobilio vietas, įskaitant vairaratį, durų rankenas, užraktų mygtukus ir šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemą.

3. Laikykite langus uždarytus

Pelėsis klesti drėgnose sąlygose, o atidaryti langai yra pagrindinė drėgmės priežastis jūsų viduje. Laikykite langus uždarytus, kad užtikrintumėte, jog lietus nepatektų į automobilio vidų.

Kada kreiptis į profesionalus

Kaip jau minėjome ankstesniame skyriuje, yra kelios pelėsio rūšys, kurios kelia pavojų jūsų saugumui, todėl svarbu jas greitai ir kruopščiai pašalinti. Be to, pelėsio šalinimas iš automobilio vidaus gali būti varginantis ir daug laiko užimantis procesas, kai atliekamas namuose. Dėl šių priežasčių dažnai yra protinga kreiptis į profesionalus, kai tik pastebite pelėsį. Kai kurie ženklai, kad turėtumėte kreiptis į profesionalus, yra:

  • Durų tarpiklių trapumas ir pleiskanojimas dėl pelėsio
  • Pelėsio kvapas net ir po intensyvaus valymo
  • Pasikartojantis pelėsio augimas net ir po kelių pašalinimų
  • Pykinimas ar galvos svaigimas bandant išvalyti automobilį
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *