Tepalų keitimas padeda efektyviai išlaikyti transporto priemonę ilgametę. Laiku keisdami automobilio tepalus gali išlaikyti puikią automobilio būklę ir taip sutaupyti ilgainiui pinigų.
Žinoma, jei jūsų tikslas yra maksimaliai išnaudoti alyvos keitimo paslaugą, turėsite žinoti, kada tai padaryti. Per dažnas alyvos keitimas gali būti nereikalingos išlaidos, o per ilgas alyvos keitimas gali turėti rimtų pasekmių.
Pagrindiniai alyvos keitimo planavimo veiksniai
Ar girdėjote žmones sakant, kad alyvą reikia keisti kas tris mėnesius arba kas 8000 kilometrų? Yra priežastis, kodėl ši rekomendacija tapo įprastu patarimu – daugumai vairuotojų tai yra gera taisyklė. Tiesiog nekelkite sau problemų, manydami, kad tai vienodai tinka kiekvienai situacijai. Taip pat turėsite atsižvelgti į kai kuriuos kitus veiksnius, pavyzdžiui:
Jūsų automobilio amžius
Jei vairuojate naujesnį automobilį, jums pasisekė – šiuolaikinės konstrukcijos varikliai gali naudoti alyvą efektyviau nei senesni. Be to, transporto priemonės gebėjimas naudoti alyvą laikui bėgant mažėja dėl šiukšlių ir metalo drožlių poveikio. Tai reiškia, kad senesniame automobilyje alyvos keitimo paslaugos gali prireikti dažniau.
Alyvos pasirinkimas
Keisdami alyvą turėsite pasirinkti įprastą ar sintetinę alyvą. Įprasta alyva gali padėti sumažinti pradines išlaidas, tačiau ją teks keisti dažniau. Tuo tarpu pilnas sintetinės alyvos keitimas gali atrodyti brangus, tačiau jūsų automobilis galės važiuoti ilgiau, kol reikės pakeisti kitą alyvą.
Brangesnių tepalų pirkimas savo charakteristikoje teigia, kad juos galima keisti kas 10 000 – 15 000 kilometrų, tačiau nerekomenduojama laukti iki paskutinių kilometrų, kol bus keičiami tepalai.
Kaip reikia patikrinti tepalų likutį?
Ar nesate tikri, kiek yra likusios alyvos jūsų automobilyje? Laimei, yra paprastas būdas gauti informacijos apie tai – tiesiog patikrinkite alyvą! Net jei to nepadarėte anksčiau, galėsite greitai tai suprasti.
Alyvos tikrinimo procesas gali skirtis priklausomai nuo jūsų automobilio amžiaus. Naujesniuose automobiliuose paprastai yra įmontuota stebėjimo sistema, padedanti vairuotojams sekti alyvos būklę. Nors senesnius automobilius vairuojantys žmonės turės tikrinti alyvą rankiniu būdu, žinant, kaip tai veikia, tai nėra sudėtingas procesas.
Pirmiausia pastatykite automobilį; tada prieš užgesindami leiskite jam atvėsti. Kai jis pastatytas, alyvos rezervuare po gaubtu ieškokite jo matuoklio. Ištraukite matuoklį, nuvalykite alyvos likučius ir vėl įdėkite. Ištraukę antrą kartą galėsite išmatuoti esamą automobilio alyvos lygį. Idealiu atveju šis lygis turėtų būti tarp kryžminio brūkšnio arba dviejų žymenų ant matuoklio – jei ne, tuomet užsirašykite alyvos keitimui, jeigu to dar nepadarėte.
Pigios alyvos keitimo kainos
Nėra nieko blogo, jei ieškote parduotuvės, kuri galėtų pigiai pakeisti alyvą. Galų gale, rūpintis transporto priemone gali būti brangu – kodėl gi nesutaupius pinigų ten, kur galite? Tiesiog atminkite, kad kai kurios parduotuvės į savo alyvos keitimą įtraukia daugiau paslaugų nei kitos. Užuot ieškoję tik mažiausios galimos kainos, atlikę kai kuriuos tyrimus galite gauti geriausią turimą vertę.
Atlikdami bet kokį pagrindinį alyvos keitimą gausite naują alyvą ir filtrus, patikrinsite diržą ir žarną bei papildysite skysčius. Bet tai tik pradžia: jei teisingai žaisite kortomis, už savo pinigus galite gauti daug daugiau.
Norint rasti puikų alyvos keitimo pasiūlymą, į kurį būtų įtrauktos norimos paslaugos, svarbiausia yra pasirinkti darbui tinkamo tipo įmonę.