Kaip apsaugoti savo automobilio dažus ir suteikti jiems blizgesį

Kaip apsaugoti savo automobilio dažus ir suteikti jiems blizgesį

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-04-08

Rūpinimasis automobilio išore reikalauja daugiau nei tik greito plovimo retkarčiais. Norint išlaikyti gilų ir sodrų blizgesį, būtina tinkamai apsaugoti dažus nuo aplinkos poveikio. Tai ne tik padės jūsų automobiliui atrodyti puikiai, bet ir išlaikys jo vertę pardavimo metu. Geriausias būdas prižiūrėti automobilio dažus yra reguliariai vaškavimas ir/arba poliravimas. Priešingai nei daugelis mano, automobilių vaškas ir poliravimas nėra tas pats. Taigi, koks skirtumas? Šis straipsnis aptars pagrindinius skirtumus tarp automobilių vaško ir poliravimo bei kada naudoti kiekvieną iš jų, siekiant geriausių rezultatų.

Kas yra automobilio poliravimas?

Automobilio poliravimas turi abrazyvų, kurie padeda pašalinti paviršiaus trūkumus nuo dažų, tokius kaip sūkurio žymės, įbrėžimai ir vandens dėmės. Poliravimas taip pat prideda blizgesio ir spalvos gylio nublukusiems, senstantiesiems dažams. Dauguma poliravimo priemonių yra pagamintos iš smulkių abrazyvų, suspenduotų skysčio ar kremo pagrinde. Šie abrazyvai pašalina ploną skaidraus sluoksnio arba dažų sluoksnį, atskleidžiant šviežią, naują sluoksnį po juo. Poliravimo metu pašalinama medžiagos kiekis yra labai minimalus, ir plika akimi beveik neįmanoma pastebėti skirtumo. Kai kurie poliravimo priemonės turės daugiau abrazyvų nei kiti. Pavyzdžiui, stiprūs automobilių poliravimo priemonės gali pašalinti daugiau dažų trūkumų, bet turėtų būti naudojamos tik automobiliams su kietais dažais. Priešingai, minkšti dažai (randami ant Hondų, Nissanų ir panašių markių) lengviau subraižomi. Tokiu atveju reikėtų pasirinkti lengvesnį poliravimą.

Kaip naudoti automobilio poliravimą

Automobilio poliravimą galima naudoti rankomis arba su orbitiniu poliruokliu po gero valymo ir džiovinimo. Jei poliruojate rankomis, pradėkite nuo nedidelio kiekio poliravimo priemonės ant aplikatoriaus padėklo.

  1. Įtrinkite poliravimo priemonę į mažą sekciją apskritais judesiais.
  2. Užbaigus visą sekciją, pašalinkite perteklinį poliravimą su švariu, sausu mikropluošto rankšluosčiu.
  3. Kartokite šį procesą, kol nušlifuosite visą automobilį.

Jei naudojate orbitinį poliruoklį, pradėkite nuo mažesnio greičio nustatymo ir palaipsniui didinkite greitį, kaip reikia. Būkite tikri, kad tiesiai ant poliruoklio padėklo užlašinsite kelis mažus poliravimo lašus ir dirbsite po vieną sekciją vienu metu.

  1. Judinkite poliruoklį nuoseklia trajektorija, kad išvengtumėte dažų pažeidimo.
  2. Būkite tikri, kad poliruosite kiekvieną sekciją, kol automobilio poliravimas išnyks.

Jei nesijaučiate patogiai poliruodami automobilį rankomis ar su orbitiniu poliruokliu, visada galite kreiptis į patikimą automobilių detalių specialistą. Šie profesionalai turi patirties ir žinių, kad darbą atliktų tinkamai – nepažeisdami automobilio dažų.

Kas yra automobilio vaškas?

Šaltiniai: www.turtlewax.com, www.meguiarsdirect.com Automobilio vaškas yra produktas, kuris sukuria skaidrų sluoksnį tarp dažų ir išorinių veiksnių, tokių kaip UV spinduliai, vanduo ir purvas. Vaškavimas taip pat prideda blizgesio dažams ir palengvina jų valymą. Automobilio vaškas gali būti skystos ir kietos formos ir paprastai gaminamas iš natūralių arba sintetinių ingredientų, tokių kaip bičių vaškas, karnaubo vaškas ar polimerų dervos. Renkantis automobilio vašką, atidžiai perskaitykite etiketę. Kai kurie vaškai bus specialiai sukurti skaidriems sluoksniams, o kiti gali būti geriau pritaikyti vienos pakopos dažams.

Kaip naudoti automobilio vašką

Automobilio vašką galima naudoti rankomis su putų aplikatoriumi arba orbitiniu poliruokliu. Kurią metodą pasirinksite, visada pradėkite nuo švaraus automobilio. Purvas, dulkės ir kitos šiukšlės sukels vaško dryžius ir netgi gali subraižyti dažus. Jei automobilio vašką naudojate rankomis, pradėkite nuo nedidelio produkto kiekio ant aplikatoriaus.

  1. Užtepkite vašką plonu, tolygiu sluoksniu vienoje mažoje sekcijoje vienu metu, švelniai persidengiančiais judesiais.
  2. Užbaigus visą automobilį, leiskite vaškui išdžiūti rekomenduojamą laiką.

Naudojant orbitinį poliruoklį gali pagreitinti procesą, tačiau būkite atsargūs. Kaip ir poliruojant, judinkite poliruoklį nuoseklia trajektorija, kad išvengtumėte dažų pažeidimo. Jei nesijaučiate patogiai vaškuodami automobilį, visada galite kreiptis į profesionalą. Automobilių detalių specialistas gali netgi nuvaškuoti jūsų langus – suteikdamas papildomą apsaugos sluoksnį nuo aplinkos veiksnių.

Kada naudoti automobilio poliravimą ir kada vašką

Dabar, kai žinote pagrindinius skirtumus tarp automobilio vaško ir poliravimo, laikas aptarti, kada reikėtų naudoti kiekvieną iš jų.

Automobilio poliravimas

Jums reikėtų poliruoti savo automobilį tik vieną ar du kartus per metus. Būkite atsargūs, kad neperpoliruotumėte. Per dažnas poliravimas gali pažeisti dažus, todėl geriausia laikytis grafiko.

Automobilio vaškas

Jūsų automobilį reikėtų vaškuoti bent kartą per tris mėnesius. Tačiau, jei jūsų automobilis nuolat veikiamas saulės, druskos ar kitų atšiaurių sąlygų, jums reikės jį dažniau vaškuoti, kad apsaugotumėte dažus.

Apibendrinimas

Kaip matote, vaškavimas ir poliravimas yra esminiai automobilio priežiūros proceso žingsniai. Skirdami laiko reguliariai vaškuoti ar poliruoti savo automobilį, išlaikysite dažus blizgančius ir naujus – ir padėsite jiems išlikti ilgus metus. Jei jus domina mobilusis automobilių detaliavimas, Big’s Mobile siūlo platų paslaugų spektrą, atitinkantį jūsų poreikius. Mes atvyksime pas jus, todėl galėsite atsipalaiduoti, kol mes pasirūpinsime jūsų automobiliu. Susisiekite su mumis šiandien, kad sužinotumėte daugiau apie mūsų paslaugas arba užsisakytumėte susitikimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *